Liepājā darbu sāk jauns valsts apmaksāts bērnu zobārstniecības kabinets

Šomēnes Liepājā atvērts jauns bērnu zobārstniecības kabinets, kur bērniem līdz 18 gadu vecumam tiks sniegti gan no valsts budžeta apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi, gan zobu labošana pilnā narkozē, kas līdz šim par valsts naudu bija pieejama tikai Rīgā. Pilsētas domes vadība cer, ka šis nedaudz samazinās laiku, kas mazajiem liepājniekiem jāgaida rindā pie valsts apmaksāta zobārsta - šobrīd tie ir aptuveni 2 gadi.

Pirms dažiem gadiem pensionējās vairāki Liepājas reģionālās slimnīcas bērnu zobārsti, taču jaunus speciālistus viņu vietā atrast neizdevās, un uz valsts apmaksātiem bērnu zobārstniecības pakalpojumiem izveidojās gara rinda. Šobrīd tajā gaida aptuveni 1300 bērnu.

Līdz šim Liepājā valsts apmaksātu zobu labošanu bērniem nodrošināja tikai 3 speciālisti. Domes vadība stāsta, ka darbam Liepājā uzrunāti vairāki rezidenti, solot viņiem speciālu stipendiju, garantētu vietu atvasēm bērnu dārzā, pabalstu dzīvokļa īrei, taču interesentu nav bijis. Arī Liepājā privātpraksēs strādājošie zobārsti par valsts naudu labot zobus bērniem atteikušies.

Gunārs Ansiņš, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks (Liepājas partija): “Valsts atmaksātais pakalpojums nav pietiekams, lai zobārstiem būtu finansiāla interese to sniegt. Pietiekami liela birokrātija, lai saņemtu šos atmaskātos čekus un rēķinus. Ja ir vēl kāds brīnumtriks, ko varam piedāvāt, gribētu to dzirdēt no sabiedrības, ko varam darīt, lai atrisinātu problēmu pilnībā.”

Bijuši liepājniece, zobārste Airisa Zīdere aptuveni 30 gadus strādāja Rīgā un uz Liepāju brauca izmeklēt bērnus, kuriem vēlāk galvaspilsētā bija paredzēta zobu labošana pilnā narkozē. Viņai radusies ideja, ka šo valsts apmaksāto pakalpojumu vajag nodrošināt arī ārpus Rīgas, un, uzzinot, ka ārste idejas īstenošanas gadījumā gatava pārcelties uz Liepāju, pilsētas dome un reģionālā slimnīca kopumā ieguldīja vairākus desmitus tūkstošus eiro, lai iegādātos nepieciešamo aprīkojumu.