Liepājā nogalinātā tramvaja vadītāja kolēģiem nepieciešama psihologu palīdzība

Liepājā pirms Lieldienām nogalinātā tramvaja vadītāja kolēģiem darba devējs tagad nodrošinājis psihologu konsultācijas. Diviem, kuri bija notikuma vietā, piešķirtas slimības lapas, jo viņi psiholoģiskā stāvokļa dēļ vēl nevar atsākt darbu. Lai gan uzņēmums ‘’Liepājas tramvajs’’ ar darbiniekiem pārrunājis drošības jautājumus, tomēr šajā sabiedriskajā transportā nav plānoti nekādi papildus drošības uzlabojumi. 

Kā skaidroja varas iestāde, aizturēšanas brīdī pretošanās nav bijusi un pats vīrietis savu vainu atzinis. Noskaidrots, ka šī persona jau agrāk nonākusi policijas redzes lokā, tomēr par miesas bojājumu izdarīšanu jeb slepkavību - pirmo reizi. Sabiedrībā izskanējuši minējumi, ka aizdomās turamais agrāk bijis kārtībsargs.

Valsts policijas pārstāvis Ingus Ukstiņš pauž: “Policijas darbinieks viņš, visticamāk, nav bijis. Ja viņš ir strādājis Iekšlietu ministrijas sistēmā, tad tas ir bijis milicijas laikā. Šis uzbrukums tramvaja vadītājam noticis tramvaja vagonā - tas nav bijis vadītāja kabīnē, un varu teikt to, ka šis uzbrukums nav bijis plānots, bet vienkārši apstākļu sakritība.’’

SIA ‘’Liepājas tramvajs’’ sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs saka: “Šis notikums tiešām Liepājas tramvajam ir traģēdija, un darbinieki arī uztver viņu ļoti jūtīgi dēļ tā, ka mums tramvaja vadītāju nav tik daudz. Mēs neesam liels uzņēmums, mums kopumā ir 34 vadītāji, protams, ka viena nogalināšana... Visi viņu personīgi pazina, tas nav kā lielā rūpnīcā vai tamlīdzīgi. Cits citu pazīst un cits ar citu strādā kopā. Un, jāsaka, ka šobrīd esam piesaistījuši psihologu. Ar vairākiem vadītājiem ir nepieciešamas pārrunāt gan šo notikumu, gan arī to, lai turpmāk viņi justos drošāk uz līnijas izejot.’’

Tramvaja vadītāji no intervijas atteicās, jo visi vēl esot ļoti satriekti pēc notikušā, tomēr norādīja, ka baidoties par savu drošību darba laikā, pat apsverot iegādāties personīgos aizsardzības līdzekļus, kā, piemēram, gāzes baloniņus.

SIA ‘’Liepājas tramvajs’’ vadības pārstāvis stāstīja, ka, lai gan tik traģisks uzbrukums nekad nav pieredzēts, tomēr jau agrāk ir bijušas dažādi konflikti tramvaju vagonos, tāpēc ar darbiniekiem esot atkal pārrunāts, kā rīkoties šādās situācijās.

Andrejs Rjabcevs: “Durvis, kas nodala tramvaja vadītāja kabīni no pasažieru salona, ir slēdzamas, bet, protams, tās nav ne seifa durvis, ne īpaši bruņotas durvis. Tās ir norobežojošas durvis, kas neļauj vadītājam piekļūt tik vienkārši. Šī bija tāda liktenīga sagadīšanās, ka tas notika tieši tramvajā, jo būtībā jautājums ir par to - šāda iereibuša cilvēka atrašanās ar nazi vispār publiskā vietā. Šajā gadījumā tas bija mūsu tramvaja vadītājs, kurš cieta no šī naža. Tas tikpat labi varēja būt kāds cits.

Nogalinātā vīrieša ģimenei darba devējs sedzis visus bēru izdevumus, bet kolēģiem nodrošinātas psihologu konsultācijas. Atgādinām, ka Liepājā šis nav pirmais uzbrukums sabiedriskā transporta vadītājam, jo 2018. gadā mikroautobusa vadītāju sašāva galvā kāds jauns vīrietis, kurš bija apreibinošo vielu ietekmē.


 Foto: Egons Zīverts