Liepājā policija reidā kontrolē sejas masku lietošanu

Pēc gadījuma, kad pagājušā nedēļā Liepājas tramvajā divi vīrieši biļešu kontrolierim iesita pa seju, jo nebija apmierināti ar aizrādījumu par sejas masku nenēsāšanu, pašvaldība pieņēma lēmumu veikt reidus, lai pārbaudītu sejas masku lietošanu sabiedriskās vietās. Viens no tiem notika arī šodien Liepājas Pētertirgū un vairākos veikalos, kur ne visi iedzīvotāji lietoja sejas maskas. Pašlaik reidi gan ir tikai informatīvi, jo naudas sodu par šādu pārkāpumu līdz 20.novembrim policija vēl nevar piemērot.

Jānis Vilnītis, Liepājas domes priekšsēdētājs (LRA): “Reidi ir tāpēc, lai pašu sabiedrību iesaistītu, lai ir tā līdzdalība. Tas nav policista vai inspektora, vai veikalu darbs, tas ir pašu cilvēku. Mums tā pašu apziņa ir jāceļ. Iesaistes pasākumi tādos gadījumos, ja cilvēks ir agresīvs, nekaunīgs.”

Kā izdevās novērot – lielākajai daļai cilvēku sejas maskas bija līdzi, vien retais to bija neuzvilcis, aizbildinoties ar tās aizmiršanu somā. Kopumā šodien 50 gadījumos iedzīvotājiem nebija uzvilktas sejas maskas, no tiem tikai trīs reizes tās nebija iegādātas vispār.

Plānots, ka Liepājā reidi kopā ar kontroles dienestu sabiedriskajā transportā notiks divas reizes mēnesī, savukārt tirdzniecības vietās tie atkal varētu norisināties vien pie Covid-19 situācijas pasliktināšanās. Atgādinām, ka Saeima pieņēmusi lēmumu no 20. novembra piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 eiro par sejas masku nevalkāšanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa noteikumi.