Liepājā sesto reizi norisināsies Mākslas forums

No 25. līdz 27. septembrim Liepājā norisināsies jau par tradīciju kļuvušais Mākslas forums. Šogad tajā lielākais uzsvars tiek likts uz pašmāju māksliniekiem, jo citu valstu mākslinieku ierašanos apgrūtina Covid-19 izplatība visā pasaulē. 

Mākslas forumā pirmo reizi piedalīsies Liepājas teātra topošie aktieri ar izrādi jeb pastaigu pilsētvidē – "Upe". Iedvesma izrādei smelta no Liepājas iedzīvotāju personīgajiem dzīvesstāstiem un pilsētvides ainavām.

“Pulcēšanās vieta ir pie koncertzāles “Lielais dzintars” galvenās ieejas un tad mēs ejam cauri dažādiem punktiem. Šos punktus mēs izvēlējāmies ļoti intuitīvi - būtībā es, kā nedzīvojošs Liepājā, ja es eju cauri pilsētai, kas ir tās vietas, kas mani visvairāk uzrunā? Un mēs kopā ar Liepājas aktieru kursu, ar aktieriem, devāmies un pēc sajūtas - šeit. Un tad arī mēs vadījāmies pēc principa, kā upe plūst un kā mēs kā cilvēki, kā skatītāji varētu plūst cauri šiem punktiem,” stāsta izrādes režisore, horeogrāfe Kristīne Brīniņa. 

Liepājas mākslas forums notiks jau sesto reizi un šoreiz galvenā tēma ir nenoteiktība. Tā sasaistāma ar šajā gadā visā pasaulē esošo pandēmiju, kuras ietekmē manāmas pirmās izmaiņas arī foruma pasākuma programmā.

Elizabete Hartmane, koncertzāles “Lielais dzintars” sabiedrisko attiecību vadītāja: “Mums ir ļoti skumji, ka nenotiks pasaules pirmizrāde deju izrādei “Klavieres dejo debesīs”. Diemžēl Beļģijā tā situācija ir grūtāka nekā pie mums šeit Latvijā, un šie mākslinieki ir paziņojuši, ka viņi neredz iespēju ierasties, vēl jo vairāk tādēļ, ka viņu radošā grupa sapulcējas no vairākām Eiropas valstīm.”

Foruma atklāšanas pasākuma vietā visiem interesentiem bez ieejas maksas būs iespēja apmeklēt audio vizuālu performanci “Mūzika no okeāna dzīlēm”.