Liepājā tuvāko piecu gadu laikā paplašinās Jūras spēku bāzi

Karostā, Liepājā, paredzēts attīstīt militāro bāzi – ar ziņojumu Aizsardzības ministrija iepazīstināja jau 2016. gadā. Bāzē koncentrētos visas šajā pilsētā izvietotās bruņoto spēku struktūras. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklāja, ka projekts stabili, bet lēnām virzās uz priekšu. Tas esot saistīts ar Latvijas ierobežotajām investīcijām un spējām piesaistīt iespējamu NATO līdzfinansējumu. 

Artis Pabriks pauž: “Liepājā bāze paplašināsies. Ar to iedzīvotājiem jārēķinās, ka šī ietekme būs pozitīva, jo šeit mēs varēsim runāt gan par jaunām darba vietām, gan par Latvijas rietumu piekrastes drošības nostiprināšanu.”

Kāda liepājniece uzskata, ka tas nav nekas traks. Arī viņas vīrs esot karavīrs, tādēļ plāns nebaidot, taču ir arī pretējs viedoklis. Kāds ir kategoriski pret – uzskata, ka Latvijai to nevajagot.

Šogad un turpmākajos gados Aizsardzības ministrija uzvaru liks uz tehnikas iegādi - 2023. gadā Latvijā varētu nonākt pirmie Black Hawk helikopteri, un pilotiem jau notiek apmācības. Projekta kopējās izmaksas - 175 miljoni eiro. Šogad tiks iegādāti arī vairāki droni, ko, iespējams, ražos tepat Latvijā. Tiks nopirkts arī saliekamais militārais kara hospitālis, uzsākts darbs pie stacionārā hospitāļa izveidošanas - medicīnas pakalpojumiem un karavīru rehabilitācijai.

2021. gadā Aizsardzības nozares budžets sasniedz 708 miljonus eiro, kas ir aptuveni par 40 miljoniem vairāk nekā pērn. Finansējums sadalīts gandrīz vienlīdzīgi trīs daļās starp personāla algām, uzturēšanas izmaksām un plānotajām investīcijām. Ar detalizētāku budžeta izklāstu var iepazīties Aizsardzības ministrijas mājaslapā.