Liepājā uzsāk izglītības darbinieku vakcināciju pret Covid-19

Latvijā pedagogu un izglītības darbinieku vakcinācijai pašlaik atvēlēti aptuveni 76 tūkstoši devu, taču iepriekš medijos izskanējusī informācija liecina, ka to vēlētos darīt tikai nepilni 12 tūkstoši personu. Liepājā veiktās aptaujas rezultāti norāda, ka no izglītības darbiniekiem ir gatava vakcinēties aptuveni puse. Interese pieauga brīdī, kad “AstraZeneca’’ vietā tika piedāvāta “Pfizer’’ vakcīna. Reaģējot uz pieprasījumu, centrā nogādātas 734 devas, ko bija plānots izlietot līdz dienas beigām.

Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova saka: “No 26. aprīļa, ja nekas nemainīsies, plānots atsākt mācības klātienē, tāpēc ir ļoti būtiski uzsākt vakcinācijas procesu. Atsaucība ir ļoti liela. To, protams, ietekmē vakcīnas maiņa. Protams, neesam vēl aptvēruši augstskolas, tehnikuma darbiniekus, vēl ir darbinieki, kuri gaida savu kārtu.‘’

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) informē, ka pedagogu viedokļi par vakcināciju īpaši neatšķiras no pārējās sabiedrības domām - daži nogaida, citi ir gatavi vakcinēties tūlīt, bet tikai ar konkrētu vakcīnu. LIZDA vadītāja Inga Vanaga norāda, ka vakcinācijai ir jābūt pilnībā brīvprātīgai un nedrīkst pieļaut situācijas, ka kāda mācību iestāde draud pedagogiem ar represijām, ja viņi nepotēsies pret Covid-19. Arodbiedrība jau esot saņēmusi informāciju par šādām situācijām dažās Latvijas izglītības iestādēs, kuru nosaukums Vanaga atsakās nosaukt.

Tad, kad būs pieejamas vakcīnas, pašvaldība organizēs līdzīgu masu vakcināciju tiem izglītības darbiniekiem, kuriem vajadzīgas atkārtotas potes. Tāpat plānots, ka nedēļas nogalē visos masveida vakcinācijas centros Covid-19 potes brīvās rindas kārtībā varēs saņemt arī iedzīvotāji ārpus prioritārajām grupām - Liepājā tās būs aptuveni 800 devas. Viņiem gan tas būs jādara ar “AstraZeneca’’ vakcīnu bez citām izvēles iespējām. 


Foto: unsplash.com