Liepājas bērnudārzā “Stārķis” 60 cilvēkiem konstatēta zarnu infekcija

Vēl pagājušajā nedēļā četri bērnudārza “Stārķis’’ audzēkņi ar smagu vemšanu un caureju tika nogādāti slimnīcā. Vēl vairākiem bērnudārza audzēkņiem bija līdzīgi simptomi. Liepājas reģionālā slimnīca nekādus komentārus nesniedza. Notikušo komentēt atteicās arī bērnudārza vadība, norādot, ka par šādiem jautājumiem jārunā esot pilsētas Izglītības pārvaldei. Tā informē, ka šobrīd situācija bērnudārzā “Stārķis’’ esot stabilizējusies - neviens jauns saslimšanas gadījums nav konstatēts.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Pirmsskolas izglītības iestāžu speciāliste Inga Kārkliņa saka: “11. maija vakarā tika veikti dezinfekcijas pasākumi - papildus gan ar kvarca lampām, gan antibaktericīdajām lampām, gan arī virsmu dezinfekcija ar dezinfekcijas līdzekļiem.’’

Tas tika darīts, balstoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijām, kas šobrīd veic saslimušo analīžu laboratoriskos izmeklējumus, lai noskaidrotu, ar ko tieši cilvēki bērnudārzā ir saslimuši. Tāpat turpinās darbi, lai pārliecinātos par slimības avotu un izplatību.

Ilze Arāja, SPKC pārstāve, pauž: “Rekomendācijas ar bērnudārzu un tā vadību ir, strādājam. Attiecīgi tie bērni, kuri ārstējas mājās, ģimenes ārsta uzraudzībā (esam informējuši arī Liepājas ģimenes ārstus, ka ir šāda saslimšana). Bērns ārstējas mājās, izveseļojas un uz bērnudārzu dodas ar ģimenes ārsta zīmi, ka bērns ir vesels. Tiem, kuri apmeklē bērnudārzu, ir jānovēro veselība.’’

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ziņas par šo gadījumu saņēma 12. maijā, tajā pašā dienā arī veica pārbaudi konkrētajā bērnudārzā. PVD paņēma uztriepes no virsmām, kā arī savāca ēdiena diennakts paraugus. Pēc virsmu pārbaudes secināts, ka nekāda infekcija uz tām nav bijusi, vēl ir jāgaida ēdiena pārbaude, kuras rezultāti būs tuvāko dienu laikā. PVD gan bērnudārzā “Stārķis’’ jau konstatējis vienu pārkāpumu - graudainais biezpiens malts caur gaļas maļamo mašīnu.

Ņemot vērā, ka pārtikas produktus “Stārķa’’ audzēkņiem un darbiniekiem viņu saslimšanas laikā veda no pilsētas 3. pamatskolas, PVD rītdien dosies pārbaudīt arī šo izglītības iestādi, kurā gan vēl nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums. Tāpat pārbaudes turpināsies arī citās izglītības iestādēs, ņemot vērā, ka gan bērnudārzs, gan 3. pamatskola un arī citas Liepājas skolas ar ēdienu apgādā uzņēmums “Māras Lācis’’. PVD vēl sagaidīs slēdzienu no SPKC ekspertiem, tikai pēc tam pieņems lēmumu, vai sodīt kādu no iesaistītajām pusēm. 


Foto: FreePik