Liepājas pludmalē katru dienu no vecākiem noklīst kāds bērns

Šovasar Liepājas Pludmales glābšanas dienestam teju katru dienu ir nācies meklēt no vecākiem noklīdušus bērnus. Piemēram, vakar kāds piecus gadus vecs zēns no mammas aizklīda pat kilometra attālumā. Lai pazudušās atvases būtu iespējams ātri atrast, pludmales glābšanas dienestā tagad iespējams saņemt bezmaksas aproces, uz kurām var norādīt vecāku kontaktinformāciju, tāpat tām iestrādāts ultravioleto starojumu indikators, kas brīdina par bīstamību, uzturoties saulē.

Kā liecina pagājušā gada statistika, Liepājas pludmalē fiksēti 77 pārkāpumi par nepieskatītiem bērniem, kuri atrodas ūdenī un 25 par noklīdušiem no vecākiem. Pludmales glābšanas dienests norāda, ka šosezon situācija jau ir sliktāka, jo no vasaras sākuma teju katru dienu nācies meklēt pa kādam noklīdušam bērnam. Biežākie iemesli tam ir - vecāku uzmanību novērš mobilais telefons, grāmatu lasīšana vai satiktas paziņas. “Tu vari runāt ar savu draudzeni - bērns ir blakus. Tu pagriezies, bērns jau ir devies savās pastaigu gaitās. Šī problēma šogad ir ļoti aktuāla. Tieši mūsu pludmalē. Vakar bija situācija, ka pazuda bērns. Un no šejienes viņš bija aizceļojis līdz otrai glābšanas stacijai. Bērni pārvietojas ļoti ātri. Mēs viņu atradām, atdevām vecākiem, izskaidrojām, ka tomēr vecākiem vajag bērniņus pieskatīt,” saka Ritvars Šēnvalds, Pludmales glābšanas dienesta instruktors.

Lai noklīdušu bērnu varētu vieglāk atrast, kopš pagājušās nedēļas pludmales glābšanas dienestā vecāki var izņemt bezmaksas aproces, uz kurām norādīt savu kontaktinformāciju. Lai gan ideja aizgūta no Rīgas pašvaldības policijas, Liepājā pieejamās aproces pielāgotas pludmalei, jo tās ir ūdens drošas un tajās iestrādāts ultravioletā starojuma indikators, kas atkarībā no intensitātes maina krāsu. Daļa pludmalē satikto atpūtnieku ar maziem bērniem norādīja, ka nav dzirdējuši par šīm aprocēm, bet tie, kuri bija - atzīmē, ka problēmu tās nemazina, tomēr bērnus atrast būšot vieglāk.

Nepilnas nedēļas laikā, proti, kopš 7. jūlija līdz šodienai kopumā izņemtas jau 258 aproces. Liepājas glābšanas dienests atgādina, ka aproce nepasargā no bērna aizklīšanas, tāpēc vecākiem, atpūšoties pie jūras, ar atvasēm jāvelta visa sava uzmanība uz bērnu, paturot viņu nepārtrauktā redzeslokā.


Foto: Freepik