Liepājnieki sašutuši par aizliegumu noteiktiem veikaliem strādāt brīvdienās

Ņemot vērā Covid – 19 straujo izplatību, lai mazinātu infekcijas risku, no aizvadītās nedēļas nogales līdz ārkārtējās situācijas beigām brīvdienās un svētku dienās nedrīkst strādāt saimniecības preču veikali, kuru platība ir virs 10 000 kvadrātmetru, kā arī tirdzniecības centri, kur darbojas vairāk nekā 10 pakalpojumu sniedzēji.

Aptaujātie iedzīvotāji jaunās pārmaiņas vērtē divejādi, vieni uzskata, ka tās palīdzēs pārvarēt Covid – 19 izplatību, otri neizpratnē par to, kāpēc no visiem veikaliem slēgti ir tieši saimniecības preču centri.

Tikmēr Veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter kontā aicina cilvēkus ievērot valdības izsludinātos ārkārtējās situācijas noteikumus, lai “neuzrautu gaisā” veselības sistēmu. “Katra iepirkšanās ar ģimeni (ja nav objektīvi nepieciešama), palielina iespēju, ka būs jāslēdz vairāk veikalu, palielina veikalu darbinieku inficēšanas iespēju. Padomājam arī par citiem, ne tikai sevi. Komersanta atbildība ir nodrošināt epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanu, piem.,veikalā ar atļauto cilvēku skaitu. Ja nespēj, būs jāsāk piemērot sodi, kas motivē. Patērētāju uzvedībai pandēmijas laikā jāmainās, jo bez tā mēs vienkārši ''uzrausim gaisā'' veselības aprūpes sistēmu''.

Valsts policija jau aizvadītajā nedēļas nogalē pastiprināti sekoja līdzi tam, lai tirdzniecības vietas, kurām vajadzētu būt slēgtām, tiešām nestrādātu. Kurzemes reģionā policijas reida laikā pārkāpumi netika konstatēti.

Jau šodien Ministru kabinets krīzes vadības padomes sēdē lems par papildus ierobežojumiem, piemēram, ka ikdienā varētu strādāt vien pārtikas veikali un attālinātas mācības notiktu arī 1.-6. klašu skolēniem. Tāpat tiks spriests par striktākiem pulcēšanās ierobežojumiem un noteikumu, kas aizliegs atrasties ārpus savas dzīves vietas bez noteikta pamatojuma.

Foto: Unsplash.com