Lietuvas iekšlietu ministres vietnieks ReTV: ar lidmašīnu vedīsim viņus prom

Lietuvā žoga izbūvei izstrādāts speciāls likums un noteikts, ka tas stiepsies 500 kilometru garumā. Kaimiņiem tas izmaksās apmēram 150 miljonus eiro. “Gatavošanās izbūvei tikko ir sākusies. Pašas barjeras, žoga izbūve vēl nav sākusies, bet esam sākuši uzstādīt dzeloņdrāšu stiepli. Žogu esam apņēmušies uzstādīt 12 mēnešu laikā,” saka Arnolds Abramavičs, Lietuvas Iekšlietu ministrijas viceministrs.

Lai gan vēl augustā Lietuvas Iekšlietu ministrija cerēja saņemt finansiālu palīdzību no Eiropas Savienības žoga izbūve, tagad ministrijas pārstāvi ReTV Ziņām skaidro, ka sapratuši - tas nenotiks, tāpēc žogs jābūvē par valsts budžeta līdzekļiem. Lietuvā atšķirībā no Latvijas gan joprojām migranti uzturas ne tikai izmitināšanas centros, bet arī telšu nometnēs. “Tagad situācija ir nostabilizējusies, tāpēc meklējam vietas, kur viņus izvietot, kur būtu labāki apstākļi. Migrantu vidū ir bērni, nepilngadīgie, sievietes, mums viņiem jānodrošina labākus dzīvošanas apstākļus, bet diemžēl vietējās pašvaldības pretojas tam. Tās uzskata, ka viņi rada draudus, nedrošību,” saka Arnolds Abramavičs.

Arī Latvijā ir līdzīga situācija - pašvaldības pagaidām nav atradušas ēkas, kur vajadzības gadījumā izmitināt migrantus. Lietuvā gan vēl tiek strādāts arī pie tā, lai mudinātu migrantus atgriezties to mītnes zemē. “Mēs piedāvājam viņiem brīvprātīgi atgriezties, pērkot biļetes un piedāvājot 300 eiro katrai personai. Daži no viņiem jau ir piekrituši šādi atgriezties atpakaļ mājās,” saka Arnolds Abramavičs.


Foto: Freepik