Lietuvas uzņēmējs atjaunos Liepājas zivju pārstrādes fabrikas darbību

Aptuveni astoņus hektārus lielo zivju pārstrādes rūpnīcas teritoriju SIA “Syfud” nopirka šī gada sākumā. Šobrīd notiekot tās pārplānošanas darbi, izlemjot par dažu ražošanas ēku nojaukšanu un divu jaunu cehu būvniecību. Agrāk rūpnīcas galvenā produkcija bija dažādi zivju konservi, bet jaunais īpašnieks nolēmis tos neražot, daudz lielākas peļņas iespējas saskatot krabju nūjiņu un vakuumā iepakotu Norvēģijā audzētu lašu fileju eksportā.

Uzņēmuma “Syfud” īpašnieks Sigitas Ambrazevičus saka: “90% produkcijas eksportēsim uz Rietumeiropu, bet 10% atstāsim Baltijas tirgum.”

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldnieks Jānis Lapiņš: “Uzņēmums ar pieredzi Lietuvā, specifiskā, bet reģionam raksturīgā jomā. Labs piemērs, ka arī tepat no kaimiņvalsts Liepājā var ienākt un aizpildīt lielā apjomā šobrīd trūkstošo pārtikas ražošanu Liepājā.”

Lietuvas uzņēmējs, kurš, pēc paša stāstītā, jūras produktu pārstrādes biznesā strādā jau 25 gadus, Liepājā iecerējis izveidot lielāko un modernāko zivju pārstrādes rūpnīcu Latvijā, aptuveni 20 miljonus eiro ieguldot jaunās ražošanas iekārtās un desmit miljonus - būvniecībā. Vairākus ražotnēs nepieciešamos speciālistus viņš jau esot atradis Lietuvā, bet lielāko daļu darbinieku meklēs Liepājā un tās apkārtnē.

Sigitas Ambrazevičus: “Ja šeit pietrūks darbinieku, organizēšu autobusus, kas viņus katru rītu savāks un atvedīs arī no tālākas apkārtnes. Algas maksāsim lielākas nekā vidēji Liepājā, bet par to vēl pāragri runāt. Darbiniekus sāksim meklēt nākamā gada pirmajā pusē, tad skatīsimies, kādas algas maksāt.”

Liepājas domē informē, ka pērn pilsētā ārvalstu investīcijas dažādu uzņēmumu pamatkapitālā sasniedza 156 miljonus eiro, kas ir par aptuveni 15% vairāk nekā 2018. un 2019. gadā. Lietuvas uzņēmēji no kopējā investīciju apjoma pērn ieguldījuši tikai 1%, bet lielākie investori jau daudzus gadus ir zviedri – aptuveni 38% no kopējā ārvalstu investīciju apjoma, tad seko Kipras, Dānijas un Krievijas uzņēmēji. Galvenokārt Liepājā tiek ieguldīts jaunu rūpnīcu celtniecībā.

Liepājas SEZ Biznesa un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters: “Gan darbaspēks, gan citi resursi, gan celtniecības izmaksas šeit ir zemākas, tāpēc uzsākt biznesu te var lētāk, ātrāk.” “Svešvalodu zināšanas, multiprasmju darba spēks, kurš spēj strādāt ne tikai šajā jomā, bet spēj pielāgoties, spēj pārdot un menedžēt lietas,” tiek vēl piebilsts. 

Pēdējo trīs gadu laikā Liepājā uzceltas 11 jaunas rūpnīcas, šobrīd tiek būvētas vēl vairākas ražotnes.


Foto: FreePik