Līgatnes pārceltuve drīz būs pieejama transportlīdzekļiem

Februāra beigās ledus krāvumi Gaujā norāva Līgatnes pārceltuvi un aiznesa to pāris metrus tālāk. Tā tika bojāta tik smagi, ka zaudējumi mērāmi vairāk nekā 13 tūkstošu eiro vērtībā, ko sedza apdrošinātāji. Šobrīd pārceltuve ir salabota, jau drīzumā varētu uz klāja uzņemt arī transportlīdzekļus.

Pārceltuve šobrīd jau atrodas ūdenī. Tai izieta tehniskā apskate, kas veicama reizi piecos gados. Pārcēlājs ReTV Ziņām atzīst, ka padsmit vietējie iedzīvotāji ik dienu šķērso Gauju ar pārceltuves palīdzību, bet laikā, kad to nebija iespējams izdarīt – pastāvēja alternatīvi varianti.

Sastaptie Līgatnes iedzīvotāji, kuri kameras priekšā ReTV atteicās sniegt komentāru, saka, ka pārceltuves pārvaldītājus - domes vadību - jau brīdināja par iespējamām ledus radītām sekām. Līgatnes domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins atzīst, ka tik apjomīgu ledus kustēšanu nevarēja paredzēt.

 “Viss lielais ledus blāķis nāca lejā pa straumi, droši vien vēsturiskajos kadros var redzēt, ka nekas nepaglābtu un neviena lieka gudrība no malas nepalīdzētu,” saka Ainārs Šteins.

Arī pārcēlājs Jānis Maksimovs, kurš ar pārtraukumiem, bet tagad jau trešo gadu pēc kārtas strādā pārceltuvē, norāda, ka tādu palu apjomu nevar prognozēt. Arī dienu iepriekš pirms pārceltuve tika sabojāta, bija lieli ledus apjomi, tiesa - tie nebija tik blīvi.

Pārceltuve īpaši iecienīta ir vasaras sezonā, kad tūristi izmanto šo neordināro metodi, kā tikt no Gaujas viena krasta otrā. Pārcēlājs Jānis Maksimovs gan saka - būtu laiks atjaunot pirms vairāk nekā 70 gadiem sadedzināto Līgatnes tiltu. Mēdz būt situācijas, kad laikapstākļi neļauj iedzīvotājiem no labās puses tikt Gaujas kreisajā krastā. Plānots, ka vasaras sākumā ne tikai iedzīvotāji, bet arī transportlīdzekļi atkal varēs izmantot Līgatnes pārceltuvi.


Foto: entergauja.lv