Likumsargi pārbauda, kā veikalos ievēro ierobežojumus

Pārbaude tirdzniecības vietās par klientu kustības prasību ievērošanu – likumsargiem šonedēļ klāt nākuši jauni pienākumi. ReTV Ziņas kopā ar Valsts policijas (VP) pārstāvjiem devās uz pārtikas veikaliem, kuros pārbaudes līdz šim nebija veiktas.

VP Vidzemes reģiona satiksmes uzraudzības rotas inspektore Kristīne Boževniece pauž: “Pirmkārt, jāpieiet pie tirdzniecības vietas un jāpārbauda, vai norādīts cilvēku skaits, cik drīkst būt. Tad atbildīgā persona paskaidro, kāda situācija.”

Pretī veikalam esošais bērnudārzs ir karantīnā, tāpēc klientu skaits tirdzniecības vietā ir samazinājies. Pārdevējas spēj izkontrolēt cilvēku daudzumu, kāds atrodas veikalā. Pircēji iegādājas pārtiku vairākām dienām - novērojušas pārdevējas.

“Tādos lielākos veikalos sagādā problēmas saskaitīt, tad saucam atbildīgo personu, kas skaidro, kā notiek organizācija, cik grozi, cik rati. Šādos veikalos nav problēmu ieiet un saskaitīt,” atzīst Kristīne Boževniece.

Veikalu vadītāji rēķinās, ka jebkurā brīdī var ierasties kārtības sargi un pārbaudīt dokumentāciju. Emocijas tirdzniecības centru pārstāvji cenšas slēpt, bet sadarbojas - stāsta policisti.

Visas preces var nopirkt tajos veikalos, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta, kā arī tirdzniecības vietās, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču klāsta. Iedzīvotāji ir pielāgojušies drošības noteikumiem veikalos. Uz veikaliem dodas tad, kad ir nepieciešams, kā arī ieplāno iepirkumus vairākām dienām.

Likumsargi veikalos pārbaudīja cilvēku skaitu, informāciju par drošības noteikumiem divās svešvalodās un tirdzniecības zālē ievērotos noteikumus. Ja kāds noteikumu punkts bija pārkāpts, to atzīmēja anketā, ko uzrādīja veikala vadītājam. Šonedēļ policija par trūkumiem aizrāda mutiski, bet jaunnedēļ soda apmērus sola piespriest stingrāk. Ja veikalos ir pieļauti klaji pārkāpumi, policijai ir tiesības slēgt tirdzniecības vietu uz septiņām dienām.