Limbaži – peoniju mīļotāju galamērķis

Limbaži ne tikai izceļas ar savu vēsturi un kultūras mantojumu, bet arī kļūst par peoniju mīļotāju galamērķi. Jau ceturto gadu Limbažu vecpilsētā, Burtnieku kvartālā, norisināsies Peoniju svētki, piedāvājot dažādas norises, tostarp Marijas Vītolas un Innas Riekstiņas Peoniju izstādi Limbažu kultūras namā. Peoniju izstādes veidotāja Marija Vītola: “Ko var teikt par peoniju kolekciju, ko var teikt par tērpiem, ir daudz! Uz galda ir 122 peoniju šķirnes. Kolekcija, kas šeit izstādīta, ir mūsu ģimenes. Es lielu paldies saku savam vīram Jānim, kurš pacieš visu, ko darām.”

Limbažu novadā šoreiz peoniju audzētājas ne tikai rīko izstādi, bet arī apmeklētājus uzņem savos dārzos Limbažu pagasta Dīriķos un Zaļumniekos, kā arī Vidrižu pagasta Kalnbudēs, lai parādītu šo ziedu krāšņumu un bagātību. Peoniju kolekcionāre Silvija Jaundžeikare: “Parasti es piedalos izstādēs gan Rīgā, gan Limbažos, gan šeit Lādezerā. Bet peoniju ir tik daudz, tās ir tik skaistas, ka radās vēlēšanās mazliet padižoties, lai arī citi priecātos, ne tikai es!”

Peoniju kolekcionāre Silvija, kuras kolekcijā ir vairāk nekā 700 šo ziedu šķirnes, šogad pirmo reizi rīkoja savus Peoniju svētkus saimniecībā “Kalnbudes”. “Mēs arī iepriekšējos gados runājām, ka vajadzētu piedalīties, bet vilcinājāmies, jo likās, ka vēl nav viss gatavs un līdz galam izstrādāts. Bet tagad peoniju ir daudz, un ir sajūta, ka šogad mums ir vairāk spēka. Jo kā gan nedarīt, kad viss ir tik skaisti un ziedi joprojām krāšņi.”

Pasākumā bija iespēja gan noklausīties homeopātes Daces Gailes lekciju “Peonijas ārstniecībā”, gan izbaudīt koncertus, piedalīties dažādās aktivitātēs un doties ekskursijā. Peoniju kolekcionāre Silvija: “Pasākums sākotnēji bija domāts neliels, draugu lokā, bet es nemāku organizēt mazus pasākumus. Viss izauga un beigās iznāca kaut kas liels. Bija gan koncerts, gan ēdināšana, gan piedzīvojumi, kā arī vietējo amatnieku tirdziņš.”

Peoniju ziedu skaistums nelielā skaitā ir apskatāms arī Limbažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā, bet svētku kulminācija notiks 22. jūnijā Burtnieku kvartālā ar vēlo un izturīgo peoniju ziedu izstādi.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2024