Limbažu ģimnāzija gatavojas stingrākiem ierobežojumiem

Jūtams skolēnu motivācijas zudums un koncentrēšanās grūtības - Limbažu valsts ģimnāzijā šobrīd uz laiku attālināti mācās no ceturtās līdz sestajai klasei. Arī pirmo līdz trešo klašu skolēni tiek gatavoti iespējamībai attālinātajām mācībām, taču Gunta Lāce, skolas direktore, cer, ka tas nebūs nepieciešams.

Direktore uzver, ka 1.-3. klašu skolēni nav gatavi attālinātajām mācībām, tas ir, nav gatavi pilnvērtīgi lietot tehnoloģijas. Piebilsts, ka vecākiem būs papildus slodze, lai arī cik ļoti censtos skola.

Skolā šobrīd karantīnā atrodas četras klases. Divām klasēm ir bijis kontakts ar inficētu bērnu, taču otrām divām – stundu vadījis inficēts skolotājs. Gunta Lāce pauž: “Mēs šobrīd cenšamies necelt paniku. Mēs turpinām mazgāt rokas, vēdināt telpas. Ļoti ceram, ka arī no ārpuses neviens nemēģinās iejaukties.” Viņa uzskata, ka sūtīt mājās 1.-3.klašu skolēnus šobrīd nav nepieciešams.

Par to, vai skolām būtu jāpāriet uz attālinātajām mācībām pilnībā, viedokļi dalās arī sabiedrības vidū. Viens uzsver, ka bērni attālināti nevarēs apgūt tik labi vielu, tādēļ esot jāiet uz skolu, taču otrs - attālināti mācīties ir vieglāk (notiek mazāk stundu).

Jāpiebilst, kopumā Limbažu valsts ģimnāzijā saslimuši 4 skolēni, 3 skolotāji un 3 tehniskie darbinieki. Notiek masveida testēšana, lai pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties ikdienas ritmā. Pausts, ka šobrīd visi skolas darbinieki un skolēni tiek testēti.

Tikmēr to, kā Limbažu novads dzīvos sākot no piektdienas, kad būs stingrāki ierobežojumi, pagaidām pateikt nevarot. ReTV Ziņām vietējie iedzīvotāji un vietvara atzīst, ka patiesībā nekas būtisks nemainīsies, jo jau šobrīd tiek ievēroti dažādi ierobežojumi.