Limbažu novadā jauns tūrisma piedāvājums

Klāt vasara, līdz ar to arī pieaugs apmeklētāju skaits Limbažu novadā, it sevišķi jau Vidzemes jūrmalā. Tiem, kas vēlas ne tikai baudīt sauli jūrmalā, ir arī kāds jauns piedāvājums tūrisma jomā. Par to stāsta Salacgrīvas tūrisma informācijas centra vadītāja Kristiāna Kauliņa.

“Viena no tādām jaunajā aktualitātēm, ko mēs piedāvājam sadarbībā ar Vidzemes piekrastes pašvaldībām, arī Saulkrastu un Ādažu novadu, ir jaunā ceļotāja pasīte, kuru esam izveidojuši un kur visa gada garumā var braukt un iepazīt Vidzemes piekrastes dabas brīnumus, kultūrvēsturiskās vietas, tā teikt, top vietas. Gada beigās būs izloze, ko piedāvā Vidzemes piekrastes uzņēmēji.”

Tātad ceļotājiem, kas izvēlēsies šo piedāvājumu, būs iespēja tikt arī pie balvām. Ggatavojoties jaunajai sezona,i darba nav trūcis ne tikai tūrisma speciālistiem, bet arī pašvaldībai. Kā stāsta Salacgrīvas apvienības pārvaldes vadītājs Andris Zunde, viens no pirmajiem darbiem ir domāt par drošību. “Šī ir oficiālā Ainažu pilsētas peldvieta. Šobrīd tiek būvēta operatīvā transporta nobrauktuve, lai varētu tikt līdz pašai pludmalei, jo, kā atceramies, tad pirms dažiem gadiem šeit notika negadījums, tad neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai te bija problēmas, iestiga smiltīs, tālāk netika. Kopš tā laika mēs esam vairāk uzmanību pievērsuši šīm operatīvā transporta nobrauktuvēm, viena ir Ainažos Kuģu ielas galā, tagad šeit top nākamā.”

Aizvadītajā gadā līdzīga operatīvā transporta nobrauktuve tapa arī Salacgrīvā. Te veikti arī pludmales labiekārtošanas darbi, par tiem stāsta Andris Zunde. “Šeit ir vairākas noejas uz šo pludmali. Šopavasar mēs tās no stāvlaukuma pagarinājām, lai varētu arī māmiņas ar bērnu ratiņiem tuvāk jūrai tikt, lai varētu arī cilvēki ar kustību traucējumiem ar saviem ratiņkrēsliem tikt iespējami tuvu pludmalei.”

Arī Vitrupes stāvlaukumā ir izveidots operatīvā dienesta piekļuves ceļš. Šajos stāvlaukumos, it sevišķi sezonā, ir ļoti liels ļaužu pieplūdums. Ilgus gadus, kā stāsta Andris Zunde, te bija arī ļoti lielas problēmas ar atkritumu kalniem, kas veidojās. “Laikam beidzot esam spējuši atrast kopēju valodu arī ar “Latvijas valsts ceļiem”, kam šie laukumi pieder, mēs darām no savas puses, ko varam izdarīt, esam uzstādījuši papildus konteinerus, mēs esam uzstādījuši visos trijos laukumos tualetes, lai cilvēki var ieiet, lai nav jāmeklē krūmi. Šogad mums par prieku, redzu, arī “Latvijas valsts ceļi” šo rūpi tur, izskatās, ka šis ir laikam tas pirmais gads, pirmā sezona, kad būsim to lietu atrisinājuši.”

Pašvaldības saistošie paredz, ka par savas teritorijas kārtību atbild teritorijas īpašnieks, taču ne tik viegli ir panākt, lai īpašnieks arī pildītu šos noteikumus. “Zeme zem šiem laukumiem un mežiņi pieder “Latvijas valsts mežiem”, esam tikušies gan ar “Latvijas Valsts ceļu” augstiem ierēdņiem, gan ar “Latvijas valsts mežu” augstiem ierēdņiem, kaut kā risinām, un tas risinājums beigās ir tāds, lai meži nebūtu piemēsloti, tās tualetes uzstāda pašvaldība, lai mums cik grūti ir ar finansējumu, bet mēs apzināmies un saprotam, ka tā ir Limbažu novada teritorija. mēs nevaram no tās norobežoties un teikt, ka uz mums tas neattiecas.”

Runājot par tūristu skaitu, kas vēlas apceļot Vidzemes jūrmalu, tūrisma informācijas centrā vērtē, ka pašmāju atpūtnieku ziņā samazinājuma nav, vien ģeopolitiskā situācija piesardzīgākiem likusi būt vācu un somu tūristiem.Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2024