Lina šalles auž Abavas rumbā

Sabilnieks Jānis Rozentāls ik gadu izjauca savas stelles, lai vestu tās uz Beļģiju un vairākus mēnešus savas lina šalles austu uz ielas. Šogad Covid-19 ierobežojumu dēļ audējam nācās palikt Latvijā. Lai gan tas apturēja sabilnieka lielāko peļņas avotu, tomēr šis laiks viņam ļāva īstenot sen loloto ieceri – aust Abavas rumbas vidū.

Jānim Rozentālam šobrīd apnicis aust tikai darbnīcā, tāpēc viņš gribējis mazliet pamuļķoties un savas stelles izvedis svaigā gaisā. Aužot Abavas rumbas vidū, viņš to filozofiski salīdzina ar dzīvi – plūšanu pa straumei. Šobrīd visu, kas pretī nāk, mēs varam izfiltrēt, paturēt tikai labo, bet negatīvajam ļaut uzplūst prom. Viņš pats nebūtībā gribētu palaist 2020.gadu.

Šogad Covid-19 ierobežojumu dēļ audējam nav bijusi iespēja ceļot pa Eiropas tirgiem un iedvesmoties no ārzemju māksliniekiem un interesentiem.

Līdz šim savas lina šalles Jānis Rozentāls 7 mēnešus auda darbnīcā un 5 mēnešus uz ielas. Turklāt dažādos dīvainos apstākļos. Uz ūdens gan viņš auž pirmo reizi, tāpēc sācis nevis jaunu, bet turpinājis jau iesāktu darbu.

Jānim Rozentālam ir ideja, ka nākamajā reizē varētu aust mežā. Un, ja nākotnē būs ļoti lieli droni, tad viņš ar visām stellēm gribētu pacelties arī gaisā.