Litenē tapis 75 metrus garš šampanieša pudeļu labirints

Uz Liteni, skatīt viņas hobiju, braukuši interesenti un tūristi ne vien no visas Latvijas, bet arī pat no 44 pasaules valstīm. Un iemesls ir visparastākās pudeles, tiesa gan, tās ir pārtapušas dažādās figūrās. Tas ir bijušās sporta skolotājas Annas Zīles septiņu gadu laikā izveidotais Pudeļu dārzs, kur tagad citām figūrām pievienojies arī pats vērienīgākais objekts – šampanieša pudeļu labirints.

Labirints tik tiešām ir iespaidīgs, tas tapis divarpus gadus, pati autore gan atzīst, ka pateikt precīzi, cik pudeļu labirintā iemūrēts, viņa neņemas. Anna ReTV Ziņām stāsta: “Cik iekšā ir, es nezinu, es tikai zinu, ka zemākajās rindiņās ir 11 tūkstoši, bet ik pa 10 metriem jau iet augstāk, tā kā, kas grib, lai skaita, man brālis saskaitīja. Nu šitā ir grandioza būve, visus piesaista tieši šitas labirints. Te tak ilgi jāiet tie 75 metri.”

Protams, rodas jautājumus, kur tik daudz pudeles var ņem, izrādās, zinot Annas hobiju, veidot pudeļu skulptūras, cilvēki tās veduši vai no visas Latvijas. Tehnoloģija esot šāda – vispirms pamati jāizrok, akmeņi, ķieģeli, armatūra jāliek un tad, kad ir pamati, tad liek cementu un pudeles, bet jāiet visa rinda pēc kārtas, visi 75 metri jānomūrē, tad tikai var nākošo.

Labirints ir Annas pēdējais un apjomīgākais veikums, pirms tam jau te tapušas vairāk, kā 40 dažādas figūras. Bet pudeļu dārza sākums ir visai pragmatisks, proti, pērkot māju, pagrabaugšā atklājās ļoti daudz atstātu pudeļu, un, protams, bija jautājums, kur tās likt.  

Pēc šīs sētas, var teikt, ka maisam gals ir vaļā un top viena figūra pēc otras. Tagad Annas pudeļu dārzu skatīt brauc daudzi interesenti un viņa saskaitījusi, ka apmeklētāji bijuši pat no 44 valstīm. Annai ir karte, kurā var redzēt apmeklētājus no visām valstīm, vienīgi no Austrālijas vēl neesot bijuši. 

Un lielākoties apmeklētāji tukšām rokām nebrauc un tā nu krājas arī dažādu formu un krāsu pudeles, tāpēc iecerēs ir arī pudeļu muzejs. Anna jau vienpadsmit gadus ir pelnītā atpūtā, bet laika dīki sēdēt gan neesot. Tagad iecerēs tātad ir jau jauns pudeļu objekts, pamati tam ir iemūrēti un tur pavasarī tad taps pudeļu muzejs.


Foto: ReTV