Līvānu novadā izveido pastaigu takas “Putniem pilns pavasaris”

Lai gan laika apstākļi vēl ir diezgan vēsi, dabā tomēr lēnām mostas pavasaris. Līvānieši ir izdomājuši radošu veidu, kā rosināt iedzīvotāju interesi par putnu būrīšiem.

Pie ozoliem, kas aug pie Līvānu 1. vidusskolas, izveidota pastaigu taka, kur var aplūkot dažādus putnu būrus un uzzināt, kādiem putniem tie domāti, ar savām viedierīcēm skenējot QR kodus un klausoties latviešu tautas pasakas un dziesmas par putniem.

Pastaigu taku apmeklētājas Melita un Kristiāna domā, ka ideja ir pozitīva, jo tas noderētu bērniem. “Prieks staigāt, uzzinot, ka te kāds dzīvo vai kādam pieder būrītis, tad viņi var te nest kādus čiekurus un tad viņiem te būs interesanti ļoti, manuprāt.”

Tādas pašas pastaigu takas izveidotas arī katrā no pieciem Līvānu novada pagastiem. Pasākumam ir izglītojošs raksturs, jo apmeklētāji var ne tikai klausīties dziesmas un pasakas, bet arī uzzināt vairāk par dažādiem putniem, kā arī to, kādiem ir jābūt būrīšiem.

Līvānu novada Kultūras centra direktore Aija Smirnova pauž: “Lai gan šis būris izskatās mazliet īpatnējs ar tādu izvirzītu balkoniņu, mēs ceram, ka kādreiz šajā būrī dzīvos putniņš ar tikpat dīvainu vārdu kā pats būris pēc skata – erickiņš. Un šim būrim noteikti mēs priecātos, ja pievienotos arī citi putni pagastos, visi seši tiktu apdzīvoti.”

Tapuši seši putnu būru komplekti – pa sešiem katrā no pastaigu takām. Putnu mājiņas savām rokām gatavoja Līvānu novada Kultūras centra saimniecības pārzinis.

Aija Smirnova: “Katru nedēļu viņš izveidoja kādam putnam būri, visus komplektiņus, un pārējiem lika minēt, kas tad tur dzīvos. Šo neuzminēja neviens, bet šeit dzīvos, cerams, ka cielava.”

Visi būri ir veidoti tā, lai tajos tiešām putni varētu atrast savas mājas. Pastaigu takas apmeklētājiem būs pieejamas līdz aprīļa beigām, bet pēc tam visi būri tiks uzstādīti vides speciālista rekomendētās vietās, lai tajos ar laiku tiešām putni varētu uzsākt dzīvi.