Līvānu novadā pa autoveikala maršrutu dodas vakcinācijas busiņš

Ar pilotprojektu Līvānu novadā šodien uzsākts jauns vakcinācijas veids Latvijā. Speciāli pielāgots busiņš devās pa autoveikala maršrutu, dodot iespēju saņemt vakcīnu pret Covid-19 tuvāk dzīvesvietai. Iedzīvotāju interese bija liela.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mobilais zobārstniecības autobuss, kas pielāgots vakcinācijas procesam, devās uz diviem Līvānu novada ciematiem, lai vietējie iedzīvotāji varētu saņemt poti pret Covid-19 tuvāk savai dzīvesvietai. Vakcinācija notika vietās, kur tradicionāli pietur autoveikals. Pirmā pieturvieta bija Jaunsilavas.

Vakcinācija notika ar “Pfizer” un “Janssen” vakcīnām, un iedzīvotāji poti varēja saņemt bez iepriekšējas pieteikšanās. Pašu vakcinācijas procesu šaurās platības dēļ mediķi gan aizliedza filmēt. Tā kā busiņā nepieciešams gan ledusskapis vakcīnu uzglabāšanai, gan apgaismojums, tika darbināts elektrības ģenerators. Vienā brīdī iekārta pārstāja strādāt. Pēc neilga laika automašīnas šoferim izdevās ģeneratoru salabot, tādēļ vakcinācijas process netika ietekmēts. Turklāt šādiem gadījumiem transportlīdzeklī ir arī rezerves ģenerators.

Potēties gribētāju Jaunsilavās bija tik daudz, ka nākamajā pieturvietā - Rožupē - busiņš ieradās nepilnu stundu vēlāk, nekā bija paredzēts iepriekš. Tie, kas bija ieradušies laicīgi, dabūja gaidīt.

Organizatori uzsver, ka pirmā pieredze tiks ņemta vērā, lai nākamajos braucienos uzlabotu procesu. “Mēs paskatīsimies – varbūt kaut kas ir jāpamaina, kas labi strādā, kas varbūt maināms. Tas mums ir pilotprojekts savā ziņā,” atzīst Inga Vasiļjeva, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas komunikācijas konsultante.

Līvānu novadā iedzīvotāju atsaucība bija liela – abās pieturvietās tika izlietotas kopumā 88 vakcīnu devas. Process tika organizēts sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, autoveikala pakalpojumu sniedzēju, kā arī vietējo pašvaldību.

 


Foto: Freepik