Līvānu novadā par konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iegūto naudas balvu ierīkos rotaļu un trenažieru laukumus

Līvānu 1.vidusskolas Laimiņas skolas mazie audzēkņi izbauda priekus jaunajā rotaļu laukumā, kas nupat izveidots izglītības iestādes pagalmā. Laukums tapis par naudas balvas līdzekļiem, ko pagājušajā gadā ieguva Līvānu novada pašvaldība.

Konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” Līvānu novads saņēma divas naudas balvas. Viena no tām bija specbalva Līvānu 1.vidusskolai par nozīmīgu ieguldījumu izglītības procesa nodrošināšanā un veiksmīgu sadarbību ar skolēniem un viņu ģimenēm - 2500 eiro. Pieliekot klāt pašvaldības finansējumu, tika izveidots rotaļu laukums mazākajiem bērniem, kuri ar prieku to izmanto.

Otrā balva, kas tika piešķirta par titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latgales plānošanas reģionā 2020”, ir 12,5 tūkstoši eiro. Šie līdzekļi tiks izmantoti rotaļu un trenažieru laukumu izveidei piecos Līvānu novada pagastos: Jersikā, Turkos, Sutros, Rožupē, Rudzātos.

Līvānu novada domes būvinženieris Ainārs Skromāns saka: “Pagastos būs tā, ka mēs uzstādīsim divus inventārus. Šūpoles diviem – maziem bērniem un lielākiem bērniem – un jauno sportistu kompleksu. Mēs to izvēlējāmies ar tādu domu, ka komplekss ir gan bērniem, gan pusaudžiem. Arī vecāki cilvēki to var izmantot. Pagastos jau ir pietiekami rotaļu laukumi bērniem, tagad ejam uz to, ka jābūt kaut kam pusaudžiem un arī pieaugušajiem, lai var izstaigāties, izvingrināties un kaut kā sevi nodarbināt pandēmijas laikā.”

Pagājušajā gadā par naudas balvas līdzekļiem, kas tika iegūti 2019.gada konkursā, pašvaldība izveidoja rotaļu vietu bērniem Līvānu pilsētā, bet šogad tiks padomāts par pagastu iedzīvotājiem.

“Pagastos uzstādīs maija beigās. Šobrīd ir izstrādāts tehniskais projekts, ir veikta cenu aptauja, vinnēja uzņēmums “Laukumi.lv”, kas piegādās šos. Plānots piegādāt maija beigās, un nedēļas laikā tiks viss uzstādīts, varēs iedzīvotāji jau izmantot inventāru,” pauž Ainārs Skromāns.

Lai taptu pieci rotaļu un sportošanas laukumi pagastos, nepietiks ar naudas balvu. Pašvaldība pieliks klāt aptuveni tikpat daudz – 12,5 tūkstošus eiro.

Jāpiebilst, ka “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir konkurss, ko ik gadu organizē Sabiedrības integrācijas fonds, un tajā iegūtās naudas balvas uzvarētājiem ir obligāti jāizlieto vai nu atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai ģimenēm ar bērniem, vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai.