Līvānu skolēni izstādē izdomā Eiropas Savienības plusus un mīnusus

Gatavojoties Eiropas eksāmenam, kas notiks no 7. līdz 9. maijam, “Eiropas kustība Latvijā” viesojas dažādās izglītības iestādēs ar aktivitātēm, kas veltītas Eiropas Savienībai. Savas zināšanas par Eiropas Savienību varēja papildināt arī Līvānu 1. vidusskolas skolēni.

Līvānu 1. vidusskolā noritējusi Eiropas Savienības aktivitāšu diena, kurā skolēniem bija iespēja pašiem veidot POP-UP izstādi. POP-UP no angļu valodas nozīmē – ātri uzrasties. Visi POP-UP pasākumi, tostarp izstādes, tiek radīti ātri. To norises laiks ir īss. Šoreiz skolēniem bija uzdevums izdomāt, kādus plusus un mīnusus viņi saredz Eiropas Savienībā, savu domu atainot vizuālos objektos, kas jāizveido no tajā brīdī sev pieejamiem resursiem. Skolēni izcēlās ar radošu izdomu. Līvānu 1. vidusskolas 7. klases skolniece Arta Airita: “Nosaukums mūsu darba idejai bija “Stiprums uzvar vājumu”. Un pamatojums ir – vājais ir striķis, kurš jebkurā brīdī var pārplīst, tad stiprumam vajadzētu krist. Bet stiprums ir tas, kurš var izdomāt izeju un turpinās lidot. Tāpat ir Eiropas Savienībā. Ir momenti, kad Eiropā ir problēmas, tev liekas, ka tu esi kā uz striķa, kas tūlīt pārplīsīs, liksies, ka tūlīt kaut kas būs slikti. Bet ar citām valstīm, citiem cilvēkiem... viņi tev palīdz, tu noturies. Un viss paliek labi.”

Lai gan liela daļa savos darbos attēloja dažādus ieguvumus, ko sniedz Eiropas Savienība, bija arī darbi, kas simbolizēja problēmas. Visbiežāk tika attēlots vides piesārņojums. Biedrībā “Eiropas kustība Latvijā” uzsver, ka viens no pasākuma mērķiem ir nest tālāk jauniešu idejas. “Vairāk jāklausās jauniešos, kas viņiem liekas spēcīgās un vājās vietas Eiropas Savienībā, lai atkal savā darbā varētu lielo Eiropas nākotnes cēlienu, kas tagad ir priekšā, politiķus pabakstīt vienā vai otrā virzienā. Mums ir skaidrs apliecinājums. Dabas aizsardzība parādījās daudzās jauniešu prezentācijās kā ļoti svarīga tematika gan Latvijai, gan Eiropai. Tas ir kārtējais atgādinājums, ka mūsu politiķiem, kas lemj un beigās spiež pogas parlamentā par vai pret kādu Eiropas dokumentu, ir jāatgādina, ka šie jautājumi Latvijas jauniešiem ir ārkārtīgi svarīgi,” saka Andris Gobiņš, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents.

Otrs pasākuma mērķis ir palīdzēt skolēniem sagatavoties Eiropas eksāmenam, tādēļ pēc izstādes jaunieši varēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, piedaloties erudīcijas prāta spēlēs. Šādas nodarbības “Eiropas kustība Latvijā” ar Eiropas Komisijas atbalstu organizē vairāk nekā 30 Latvijas skolās. Eiropas eksāmens šogad norisināsies no 7. līdz 9. maijam.