Līvānu stikla un amatniecības centrā atklāj divas izstādes

Līvānu stikla un amatniecības centrs regulāri piedāvā apmeklētājiem mākslinieku radīto darbu izstādes. Nupat ir atklātas divas jaunas izstādes, kurās skatāmas gleznas un stikla darbi.

Līvānu stikla un amatniecības centra logos 8. martā uzplauka ziedi – tika atklāta gleznotājas Vijas Stupānes darbu izstāde, kurā apkopotas viņas radītās gleznas par ziedu tematiku. “Kad sāku gleznot, man likās, ka ziedus ir ļoti nenopietni gleznot, ar to es cīnījos. Lai kā es mēģinātu, es vienmēr iesildos ar ziedu gleznošanu, viņi mani vienmēr uzrunā un iedvesmo. Man gribas gleznot. Līdz brīdim... paldies Jānim Streičam! Ar viņu iepazīstoties, viņš man saka – tu esi tā ziedu meistare. Man pašvērtējums tā pacēlās. Ir forši gleznot ziedus. Tā es sevi daudz nelaužu un ļaujos,” saka Vija Stupāne, gleznotāja.

Vija Stupāne dažādās izstādēs piedalās kopš 2000. gada. Viņas darbi bijuši skatāmi ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskos gleznošanas plenēros un izstādēs Lietuvā, Somijā, Portugālē un citviet. Izstādi “Viss ziedos” amatniecības centra logos varēs aplūkot līdz 2. aprīlim.

Savukārt Līvānu stikla un amatniecības centra iekštelpās atklāta stikla mākslinieka Daiņa Gudovska radīto stikla darbu izstāde “Atmiņu arheoloģija”. “Stāsti saistīti vairāk ar manām domām par tiem cilvēkiem, ar kuriem es esmu bijis kopā. Šajā gadījumā, ja šie ir stikla darbi, tad tā ir stikla mākslas pasaule. Te ir igauņi, amerikāņi, krievi, ar kuriem es esmu strādājis visus šos daudzos gadus. Izstādes laika posms varētu būt pieci, septiņi gadi. Tā stilistika arī tāpēc mazliet mainās, kaut gan es mēģinu noturēt jeb neizslīdēt no pamata ārā par kultūru, formas kultūru, vizuālo kultūru, ko es šajā gadījumā uzrādu. Es esmu ļoti priecīgs. Man tiešām ir prieks, ka es esmu šeit, tāpēc ka tā ir mana stikla bērnības dzimtene. Es te sāku gan kā students, gan dizaineris. Visi pārējie pasaules, starptautiskie izvērsumi sākās no šīs vietas,” pauž Dainis Gudovskis, stikla mākslinieks.

Dainis Gudovskis ir starptautiski atzīts Latvijas stikla mākslinieks un akvarelists, kurš ir piedalījies vairāk nekā 500 grupu izstādēs, 34 personālizstādēs, muzejos un galerijās vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Viņa darbu izstādi Līvānu stikla un amatniecības centrā varēs aplūkot līdz 30. aprīlim.