Līvānu stikla un amatniecības centrs meklē veidus, kā uzrunāt apmeklētājus

Rasts veids, kā parādīt ekspozīcijas klientiem, viņus neaicinot iekšā. Līvānu stikla un amatniecības centra ēkas logos apskatāma darbu izstāde, ko radījusi domubiedru grupa no Latvijas, Gruzijas un Krievijas. Izstāde logos skatāma arī diennakts tumšajā laikā, kad logi tiek izgaismoti. Vienlaikus Līvānu stikla un amatniecības centrs popularizē savā stikla pūšanas darbnīcā veidotos stikla darbus, tos izliekot pie ēkas ieejas logiem.

Līvānu stikla un amatniecības centra vadītāja Ilze Griezāne pauž: “Stikla pūšanas darbnīca nav apstājusies, stikla pūtēji nāk un strādā, produkcija top. Šī izstāde izvietota pie ieejas. Un tā ir mainīga. Mēs visu laiku pamainām atbilstoši noskaņojumam - gaidām pavasari, izliekam ziedus un kaut ko zaļā krāsā. Šī izstāde ik pa brīdim pamainās. Apmeklētājiem tas patīk, jo šeit ir izveidojies tāds pastaigu maršruts pa pussalu, un ļoti daudzi staigā. Esmu ievērojusi, ka pastaigājoties arī pie reizes paskatās izstādi. Tā, ka tas apmeklētājam ir krietni pieejamāk nekā iekštelpās.”

Lai gan apmeklētāji netiek uzņemti iekšā un arī kultūras pasākumi nenotiek, Līvānu stikla un amatniecības centra darbiniekiem darāmā netrūkst. Klusākajā periodā ir vairāk laika pienākumiem, kam ikdienā pietrūka laika.

Ilze Mame, Līvānu stikla un amatniecības centra izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja, saka: “Šis laiks patiesībā ir samērā darbīgs, neskatoties, kas mums riņķī notiek. Šobrīd aktīvi tiek strādāts pie jaunas programmas stikla muzeja zālē, kas būs domāta mazajiem bērniem – 1.-4.klasēm. Šī programma sauksies “Stikls tavās delnās”. Tā nebūs parasta programma, tajā vairāk piedāvāsim bērniem pašiem darboties un stiklu izzināt vienkāršākā veidā, varbūt mazliet rotaļas veidā.”

Vēl centra darbinieki veic inventarizāciju krājumā, veido jaunas izstādes, vāc vēstures materiālus, kā arī uzrunā savus klientus, izmantojot sociālos medijus.

“Mēs esam aicinājuši arī cilvēkus sniegt liecības par Līvānu stikla fabrikas laikiem, par savu darbu tur. Tāpat mūsu Facebook mājaslapā mums ir divi profili. Līvānu stikls un Līvānu stikla un amatniecības centrs. Un tur – Līvānu stikla profilā - mēs katru trešdienu cenšamies ielikt kādu stāstu kā laika mašīnu, ka atgriežamies pagātnē un paskatāmies, kas tika ražots Līvānu stikla fabrikas laikā, pieliekot mazu stāstu par to laiku ar mazliet nostalģisku pieskaņu,” saka Ilze Griezāne.

Sociālajos medijos tiek rādīts arī tas, kas notiek centrā šobrīd, proti, kā strādā stikla pūšanas darbnīcas meistari – Aleksandrs Logvins un Valērijs Veiss. Ņemot vērā Covid-19 laiku, viņi darbojas atsevišķi – vienu dienu viens, otru dienu otrs. Līvānu stikla un amatniecības centrā cenšas darīt visu, lai dienā, kad atkal drīkstēs atvērt durvis klātienes apciemojumiem, apmeklētājiem būtu pieejamas vēl nebijušas izglītojošas programmas un jaunas izstādes, ko aplūkot.