Lopkautuve privātmājā. Siguldā noslepkavo astoņus mēnešus vecu kumeļu

Pirmdien sabiedrību pāršalca šausminoša ziņa – Siguldā kādā zirgu aplokā vardarbīgi nogalināts kumeļš. Notikuma vietā atrasta zirga galva un trīs kājas. Pateicoties sabiedrības atbalstam, Valsts policijai vakar par kumeļa cietsirdīgu nogalināšanu izdevās aizturēt trīs vīriešus. Policijā norāda, mājā, kurā atrasti lietiskie pierādījumi un kur kumeļa ķermenis tika sadalīts, izskatījās kā lopkautuvē. 

Atrast personas, kuras vardarbīgi noslepkavojušas astoņus mēnešus veco kumeļu, tā rumpi ar ķerru, iespējams, aizvelkot citur, Valsts policijai palīdzēja Siguldas iedzīvotāji. Izrādās, ka trīs varmākas ir vietējie. Valsts policijas Siguldas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Guntis Babāns: “Sadarbībā ar speciālo uzdevumu bataljonu Siguldā kādā privātmājā aizturējām trīs personas. Viena pilngadīga, divas nepilngadīgas, kuras saistītas ar nodarījumu.”

Aizturētās trīs personas pašlaik ievietotas izolatorā. 1982. gadā dzimis vīrietis un 2007. gadā dzimušie pusaudži jau iepriekš nonākuši policijas redzes lokā par narkotisko vielu apriti un dažādām zādzībām. Babāns: “Noziedzīgais notikums, iespējams, noticis apreibinošo vielu vai alkohola lietošanas ietekmē. Visi atradušies reibuma stāvoklī. Kā sākotnēji min, tas ir bijis gaļas iegūšanas veids savām vajadzībām.”

Aizturētā vīrieša dzīvesvietā Siguldā policija veica sankcionētu kratīšanu. Aina, kas tur pavērās, bija prātam neaptverama. Mājā atrasti noziedzīgā nodarījuma lietiskie pierādījumi. Babāns: “Gaļa, kas bija safasēta, samalta, atradās ledusskapī. Tāpat mājā citās istabās tika atrasti kauli, kas palikuši pāri, kurus nevarēja safasēt. Arī iespējamie nozieguma rīki: cirvis, naži. Daļa istabas, kur notika gaļas sadalīšana, izskatījās apmēram kā lopkautuvē.”

Kā norāda policijā, aizturētās personas vainu nodarījumā atzīst. Jau rīt tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu. Šobrīd policijā tiek virzīts kriminālprocess par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem personu grupā, kā rezultātā dzīvnieks ir gājis bojā. Par šādu nodarījumu draud līdz pat pieciem gadiem cietumā. Papildus piemērots kriminālprocess par nepilngadīgu personu iesaistīšanu noziedzīgā nodarījumā. Foto: Freepik; ilustratīvs