Ludzā saistošo noteikumu izpildi kontrolēs stingrāk

Agresīvu mājdzīvnieku nepieskatīšana, lielgabarīta atkritumu izmešana tiem neparedzētā vietā, kā arī sabiedriskās kārtības traucēšana – tie ir tikai daži no pārkāpumiem, kas pēdējā laikā arvien biežāk konstatēti Ludzas novadā. Tāpēc sāktas diskusijas par pašvaldības policijas vai administratīvās inspekcijas izveidi. Pirms vairāk nekā desmit gadiem šeit gan pašvaldības policija likvidēta, taču pēc novadu reformas apvienojoties ar citām pašvaldībām, atkal būs aktuāla stingrāka saistošo noteikumu izpildes kontrole.

Jautājums, vai Ludzā nākamgad veidot pašvaldības policiju, administratīvo inspekciju vai kādu citu līdzīgu saistošo noteikumu izpildes uzraugošu instanci, vēl ir atklāts. Līdz 2009. gadam pašvaldības policija šeit bija, taču pēc tās likvidēšanas arvien biežāk novada iedzīvotāji neievēro saistošos noteikumus. Pērn par to Kārtības policija ir sastādījusi aptuveni 1800 administratīvā pārkāpuma protokolus.

Lai mudinātu iedzīvotājus ievērot kārtību, tiek izmantota videonovērošana, taču ar to nepietiek. Vides inženieris viens pats nespēj izsekot līdzi visam, savukārt Valsts policija reaģē tikai uz iesniegumiem. Tā pēdējo gadu laikā aktualizētas diskusijas, ka nepieciešams atkal stingrāk uzraudzīt sabiedrību.

Pagaidām plānots, ka saistošo noteikumu izpildi uzraudzīs divi līdz trīs cilvēki un jautājums tiks virzīts nākamā gada budžetam, tam paredzot vairākus desmitus tūkstošus eiro.

Tāpat novada reformas gaitā būs jāņem vērā arī Ciblas, Zilupes un Kārsavas pušu viedokļi, kur arī nav šāda veida uzraugu. Valsts policija citās pilsētās veiksmīgi sadarbojas ar pašvaldības speciālistiem un cer, ka šo praksi pārņems arī Ludza.