Lūgs sākt kriminālvajāšanu pret tulku, kurš palīdzējis nelegālajiem robežšķērsotājiem nokļūt Latvijā

Augustā tika sākts kriminālprocess pret kādu tulku, kurš sniedzis tulka pakalpojumus robežsardzei, bet paralēli, kā izrādās, nelikumīgi palīdzējis šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Šodien ReTV Ziņas noskaidroja, ka izmeklēšana tuvojas beigām, Robežsardze nodos lietu prokuratūrai un lūgs sākt kriminālvajāšanu pret šo tulku.

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts ReTV Ziņām stāsta: “Šajā kriminālprocesā izmeklēšana tuvojas beigām faktiski tiek gatavots ierosinājums prokuratūrai ierosinājums par kriminālvajāšanas sākšanu. Vēl priekš ir apspriede ar uzraugošo prokuroru. Paralēli tam noskaidrota vēl viena noziedzīgas darbības epizode. Domājams, ka tiks sākts vēl viens kriminālprocess.”

Šī vēl viena epizode saistīta ar šo pašu tulku. Viņš šobrīd nav apcietināts, informēja Robežsardzē.

Tulks strādāja tulku firmā, kas sniedz tulkošanas pakalpojumus Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Kā norāda Robežsardze, šis tulks pāri Latvijas robežai palīdzējis nokļūt vairākām cilvēku grupām. Viss tika atklāts brīdī, kad robežsardze pārbaudīja četru irākiešu identitāti, atklāja, ka viņi robežu šķērsojuši nelegāli. Izmeklēšanas laikā noskaidrojās, ka šis tulks, pret kuru sākts kriminālprocess, tulkojumu laikā, komunicējot ar irākiešiem, iesaistījās “transnacionālas organizētās noziedzīgās grupas veiktajās noziedzīgajās darbībās, kas nodrošina Irākas pilsoņiem iespēju nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu”.

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts ReTV Ziņām stāsta, ar ko šis tulks uzturēja kontaktus: “Tuvākais ir Baltkrievija, kur atradās cita kontaktpersona, ar ko organizēt pārvietošanu pāri un šeit sagaidīšanu, un pārējie loģistikas elementi, lai nokļūtu citās Rietumeiropas valstīs.”

Šā gada augusta sākumā Valsts robežsardzes amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pret kādu tulku, kurš nodrošināja ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā nelikumīgi Baltkrievijas-Latvijas robežu šķērsojušas personu grupas.


Foto: srž. Ēriks Kukutis | Aizsardzības ministrija