Lūznavā remontē dienesta dzīvokļus karavīriem

Dienesta dzīvokļi ir viena no būtiskākajām nepieciešamībām Nacionālo bruņoto spēku bāzēs – uzsver karavīri. Lūznavā, bijušā tehnikuma teritorijā jau vairākus gadus izveidots militārais objekts, skolas telpas tiek pielāgotas militārām vajadzībām, notiek remontdarbi arī daudzdzīvokļu namā. Tomēr dzīvokļu nodošana karavīriem kavējas, daļa pieder pašvaldībai, dažos no tiem joprojām dzīvo īrnieki.

Teritorijā esošajā namā pavisam atrodas 39 dzīvokļi, taču pagaidām māja ar žogu dalīta uz pusēm: daļa īpašuma pieder pašvaldībai, daļa – Aizsardzības ministrijai. Pašlaik izremontēti 16 pašvaldības dzīvokļi, kurus remontējot ņemti vērā visi priekšnoteikumi, lai karavīri tajos varētu ērti justies. Dzīvokļu sadalē liela loma ir attālumam līdz karavīra dzīvesvietai, ģimenes stāvoklis, noslogojums un pakāpe, skaidro Oskars Omuļs, ZS 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona komandieris. Komandieris atzīst, ka dzīvokļu esamība un pieejamība Nacionālajos bruņotajos spēkos ir problemātiska, to trūkst, karavīrus nereti rotē uz vietām, kur viņiem nav savas dzīvesvietas, tāpēc ir ļoti būtiski, ka virsniekiem, it īpaši, ja tiem ir ģimene, nākot uz jaunu dienestu vietu tiktu piešķirts arī dienesta dzīvoklis. 

Skaidrojot aizkavēšanās iemeslus, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs informē, ka septiņos dzīvokļos joprojām ir īrnieki, bet divi no mājas dzīvokļiem šobrīd ir nosacītā neskaidrā statusā, jāsakārto birokrātiskie procesi un jāveic savstarpēji izdevīgas vienošanās. 

Tuvāko piecu mēnešu laikā pašvaldības pusē gaidāms remonts vēl 11 dzīvokļos, remontdarbi turpināsies arī Aizsardzības ministrijas daļā. Īrniekiem, kuri mājā mitinās tagad tiks piedāvāti citi, nesen remontēti dzīvokļi turpat Lūznavas pagastā un netālu esošajā Maltā.