LVC aicina neiebraukt reversās kustības posmos pie sarkanās gaismas ceļu būvdarbu zonās

Autovadītāji tiek aicināti neiebraukt reversās kustības posmos pie sarkanās gaismas ceļu būvdarbu zonās, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Valsts ceļu tīklā turpinās remontdarbu sezona. Tāpēc LVC atgādina, ka aizliegts iebraukt reversās kustības posmos pie sarkanās gaismas. Tas apgrūtina satiksmi, rada bīstamas situācijas un sastrēgumus un rezultātā rodas vēl lielāka kavēšanās ceļā.

Tāpat LVC atgādina, ka nedēļas nogalē no piektdienas līdz svētdienai Liepājā norisinās mūzikas festivāls "Summer Sound", un autovadītājiem jārēķinās ar intensīvāku satiksmi Liepājas virzienā. Uz Liepājas šosejas (A9) no Skrundas līdz Kalvenei ir remontdarbu posms, kurā noteiks braukšanas ātruma ierobežojums 50 un 70 kilometri stundā (km/h) un vienā posmā satiksmi regulē ar luksoforu. Visa posma šķērsošanai jāplāno pusstunda.

Pie Smiltenes svētdien velosacīkšu laikā no plkst.11 līdz 17 vietām tiks ierobežota satiksme uz autoceļa Smiltene-Mēri-Lobērģi (V244) un Smiltene-Gulbene (P27).

Uz Vidzemes šosejas (A2) pie Siguldas pārvada pār dzelzceļu būvdarbu laikā satiksme ir novirzīta pa lokālu apbraucamo ceļu, ātruma ierobežojums 30 km/h.

Līdz 2023.gada jūlijam slēgts Bauskas šosejas (A7) posms no pagrieziena uz Baložiem līdz Katlakalnam. Satiksme notiek pa Ķekavas ielu paralēli Bauskas šosejai, ātruma ierobežojums uz 50 km/h.

Uz Bauskas šosejas (A7) no Iecavas līdz Bauskai divos posmos satiksmi regulē ar regulētāju palīdzību, ieviesti ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h, posma šķērsošana var aizņemt 30-50 minūtes.

Savukārt Jelgavas šosejas (A8) posmā no Rīgas līdz Jaunolainei satiksme abos virzienos ir organizēta pa vienu brauktuvi, katrā virzienā viena braukšanas josla. Ātrums ir ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanai nepieciešamas 20-45 minūtes.

Liepājas šosejas (A9) posmā no Skrundas līdz Kalvenei ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks - pusstunda.

Ventspils šosejas (A10) posmā no Kūdras līdz Smārdes pagriezienam līdz četros posmos satiksmi regulē ar luksoforiem vai satiksmes regulētāju palīdzību, informē LVC. Ātruma ierobežojums ir 50 un 70 km/h, platuma ierobežojums - 3,25 metri, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks 50 minūte. Lai apbrauktu remontdarbu posmu, LVC aicina izmantot alternatīvo maršrutu pa Liepājas šoseju un autoceļu Jelgava (Tušķi)-Tukums (P98).

Autoceļa Rīga-Ērgļi (P4) posmā no Rīgas apvedceļa (A4) līdz pagriezienam uz Tīnūžiem ir līdz pieciem luksoforu posmiem, ātrums ierobežots līdz 50 un 70 km/h, posma šķērsošanas laiks - stunda un 40 minūtes. Posmu iespējams apbraukt pa autoceļu Inčukalns-Ropaži-Ikšķile (P10) un Ulbroka-Ogre (P5). Intensīvo darbu laikā ir iespējami sastrēgumi arī uz Rīgas apvedceļa (A4).

LVC skaidro, ka autoceļa Butnāri-Saldus-Ezere (P105) posmā no Kursīšiem līdz Lietuvas robežai ir līdz astoņiem luksoforu posmiem, braukšanas ātruma ierobežojums darbu vietā 50 km/h, platuma ierobežojums 2,75 metri. Paredzamais posma šķērsošanas laiks - pusotra stunda.

Autoceļa Smiltene-Gulbene (P27) posmā no pagrieziena uz Ranku līdz Gulbenei iespējami no trim līdz sešiem luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums ir 50 un 70 km/h, posma šķērsošanai nepieciešama aptuveni stunda.

Ceļa Pļaviņas-Madona-Gulbene (P37) posmā no Madonas līdz Dzelzavai ir pieci ar luksoforu regulēti posmi, ātruma ierobežojums noteikts 50 un 70 km/h, remontposma šķērsošanai nepieciešama stunda.

Autoceļa Smiltene-Valka (P24) posmā no Valkas novada robežas līdz Valkai ir trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais posma šķērsošanas laiks - 50 minūtes.

Autoceļa Saulkrasti-Sēja-Ragana (P6) posmā no krustojuma uz Pabažiem (V88) līdz Raganai piecos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 45 minūtes.

Uz autoceļa Līgas-Kandava-Veģi (P130) no Līgām līdz pagriezienam uz Pūcēm ir divi luksoforu un divi satiksmes regulētāju posmi. Ātruma ierobežojumi ir 50 un 70 km/h. Paredzamais posma šķērsošanas laiks - 45 minūtes.

Autoceļa Krāslava-Dagda (P61) posmā no Veceļiem līdz Vorzovai ir trīs luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, būvobjekta šķērsošanas laiks - 40 minūtes.

Ceļa Tukums-Kuldīga (P121) posmā no Ventspils šosejas (A10) līdz Grenčiem ir līdz trim luksoforu posmiem, ātruma ierobežojums 50 km/h, platuma ierobežojums trīs metri. Posmā liegta kustība kravas transportam. Paredzamais remontposma šķērsošanas laiks - 35 minūtes.

Uz autoceļa Ventspils (Leči)-Grobiņa (P111) no Užavas līdz Jūrkalnei divos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, ātruma ierobežojums 70 km/h. Paredzamais posma šķērsošanas laiks ir 35 minūtes.

Autoceļa Jelgava-Iecava (P93) posmā pie Garozas divos posmos satiksmi regulē ar luksoforiem, divos - ar satiksmes regulētāju palīdzību. Ātruma ierobežojums ir 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks - pusstunda.

Autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus (P108) posmā no Ķimales līdz krustojumam ar autoceļu Ēdole-Liedikas (V1288) ātruma ierobežojums ir 50 un 70 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks - pusstunda.

LVC arī informē, ka autoceļa Jaunkalsnava-Lubāna (P82) posmā no Ļaudonas līdz krustojumam ar autoceļu Krāslava-Preiļi-Madona (P62) ir divi luksoforu posmi, ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks - 30 minūtes.

Autoceļa Inciems-Sigulda-Ķegums (P8) Gaujas un Turaidas ielu pārbūve posmā no Siguldas līdz Turaidai ir viens luksoforu posms, divos posmos satiksmi regulē ar ceļazīmēm. Kravas transportam satiksme slēgta. Ātruma ierobežojums noteikts 50 km/h, paredzamais šķērsošanas laiks - aptuveni 25 minūtes.


Foto: Freepik