LVRTC tehnoloģiskie resursi piedzīvo apjomīgu kiberuzbrukumu

VAS "Latvijas Valsts radio televīzijas centra" (LVRTC) tehnoloģiskie resursi trešdien piedzīvo apjomīgu kiberuzbrukumu, informē LVRTC Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

Viņa norādīja, ka šajā laikā daļai no lietotājiem var būt nepieejama LVRTC rīku nodrošinātā elektroniskās identitātes funkcionalitāte.

Šonakt sāktais uzbrukums ir viens no ilgstošākajiem līdz šim notikušajiem, kā arī vērtējams kā apjomīgs un tehnoloģiski komplicēts, minēja Sprugaine, piebilstot, ka kiberuzbrukums LVRTC tehnoloģiskajiem resursiem ilgst vairāk nekā septiņas stundas.

Lai mazinātu un lokalizētu uzbrukuma apmēru un potenciālo ietekmi, LVRTC ir ierobežojis piekļuvi atsevišķiem pakalpojumiem.

Vienlaikus LVRTC eksperti veic uzbrukuma atvairīšanu un uzbrukuma analīzi.

Sprugaine norādīja, ka par uzbrukumu ir informēta informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv".

Kiberuzbrukumi "eParaksta" un citām tehnoloģiskajām platformām šogad ir notikuši jau vairākkārt un līdz šim tikuši veiksmīgi atvairīti.

LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī. LVRTC pārvalda valstij piederošās mobilo sakaru operatora "Latvijas mobilais telefons" daļas.


Foto: Freepik