Mācības attālināti atsāk sākumskolas skolēni

Pedagogi un skolas darbinieki bija tie, kas šodien vēra Cēsu 1. pamatskolas durvis. Gaiteņos valda klusums, arī klašu telpas tukšas. 1. klases skolotāja Eva Kasicka ReTV Ziņām stāsta, ka, lai gan valdība tikai pagājušajā nedēļā pieņēma lēmumu, ka arī sākumskolas skolēni mācīsies attālināti, skola tam bija gatava.

Eva Kasicka, Cēsu 1.pamatskolas 1. klases audzinātāja, atzīst, ka ļoti vēlējās un cerēja atgriezties skolā. ”Bija laiks, divas nedēļas, kad strādājām un gatavojāmies, mums tas nebija kā sniegs uz galvas."

Cēsu pirmās 1.pamatskolas pedagogi aizvadītajā nedēļā aptaujāja bērnu vecākus par to, kāda būtu piemērotākā attālināto mācību forma. Kopīgi izvēlēts variants - zināšanas apgūt pēc katrai dienai sagatavota plāna un reizi nedēļā padarīto, veiksmes, kā arī neveiksmes pārrunāt tiešsaistes platformā Zoom.

Eva Kasicka stāsta, ka stundas tiek filmētas, pēc tam saites pievieno un sūta bērniem. “Dzejolītis jāiemācās - nofilmē, atsūta. Rakstiskie darbi iet caur soma.lv. Ir daudz praktiskie darbiņi, jo tā jau tagad ir pēc jaunās programmas, tā nonāk pie rezultāta.”

Organizējot attālināto mācību procesu, sākumskolā noder aizvadītājā pavasarī gūtā pieredze – atzīst skolotāja. Kāda pirmklasnieces mamma stāsta, līdz ar ziņu par attālinātajām mācībām, ģimenei nācās pārplānot ikdienas gaitas. Jau nākamnedēļ mammai būtu jāatgriežas darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma. Viņa gan atzīst, ka darba devējs ir saprotošs.

Lai gan pirmā attālinātā mācību diena aizritējusi veiksmīgi, mamma atzīst, ka esot pāragri spriest, kā būs tālāk. “Saņemot plānu, man acis iepletās. Ir jāpārkārto savs laiks tam, jo stundas notiek tā, kā notika līdz šim, pēc tā stundu saraksta viss notiek. Ir jāplāno, ir vēl otrs bērns, jādomā, lai tas netraucē skolēnam,” atzīst mamma.

Mammauntetiem.lv vadītāja Inga Akmentiņa Smiltiņa ReTV Ziņām skaidro, ka šobrīd vecākiem būtiskākais ir rūpēties par bērnu emocionālo labsajūtu, nevis tiekties pēc izcili aizpildītām darba lapām un augstiem mācību rezultātiem. Viņa iesaka ģimenēm kopīgi izstrādāt dienas režīmu.

Latvijas Pašvaldību savienība apstiprina - jau pērn pavasarī daudzas skolas pārliecinājās, ka sākumskolas bērniem attālinātās mācības ērtāk ir organizēt pēc dienas plāna, nevis izmantojot dažādas tiešsaistes platformas un viedierīces. Jāpiebilst, rudenī veiktā pētījumā atklājies, ka aptuveni piektdaļai sākumskolas audzēkņu mājās nav pieejamas viedierīces.