Madonā aizvadīts Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā

Pēc trīs gadu pārtraukuma Latvijā atgriezies Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā ziemā, kas šoreiz vienlaicīgi bija arī Latvijas ziemas čempionāts.

Sīva konkurence un spraiga cīņa, taču pāri visam tomēr satikšanās prieks un ziemas baudīšana – tāds esot suņu kamanu sports. Arī šoreiz Madonā, kopā pulcējot piecu dalībvalstu līderus. “Ļoti jauki. Suņiem gāja labāk nekā man. Bija kritieni, bet kolosāli,” saka Ilze Kravcova, sacensību dalībniece no Cēsu novada.

 “Ziema šogad ir ideāla. Mēs esam no Carnikavas, kur sniega nav nemaz. Mēs braucam ar riteņiem, bet tagad izvilkām slēpes, atbraucām baudīt ziemu. Suņi, protams, ir priecīgi, citādi jau viņus nedabūtu skriet. Viņiem patīk tas darbs, visi cīnās līdz pēdējiem spēkiem,” stāsta Artūrs Jakobsons, sacensību organizators, dalībnieks.

Par cīnīšos līdz pēdējiem spēkiem “parūpējās” tehniski sarežģītā trase, kādu citur esot grūti atrast. “Trase ir brīnišķīga, sarežģīta - augšā, lejā. Es palikšu šeit vēl nedēļu, lai trenētos pirms pasaules čempionāta, jo pie mums Polijā ir grūti atrast šādu treniņu vietu,” pauž Igors Traczs, septiņkārtējs pasaules čempions no Polijas.

 “Pasaules līmeņa trase, braucām kā pa asfaltu. Sarežģīta, daudz pacēlumu, pagriezienu, kas mūs brīžiem beidza nost. Neko suņiem nepārmetu, bet līkumos vairākkārt mūs sanesa, vienā pat viņi nokrita,” saka Alla Nadenko, Krievijas izlases dalībniece.

 “Kalni ir briesmīgi, es labāk pa lauku brauktu, tad varbūt kāds arī no mana vecuma cilvēkiem brauktu, bet suns tusē, ļoti skaisti aizgāja pirmos desmit metrus un tad…viņš darīs tā, kā viņš gribēs,” pauž Anita Reine, sacensību dalībniece no Liepājas.

Ņemot vērā, ka daudzi dalībnieki mēro garu ceļu, nereti dzirdamas bažas – vai suņi šādos pārbraucienos nenogurst? “Suņi ir pieraduši. Uz robežas viņi guļ, pienāk robežsargs, paskatās, bet viņi guļ. Suņi nepiekūst no ceļa, viņi atpūšas,” stāsta Alla Nadenko.

Kamanas un skijorings, taču sacensību noslēgumā – minipullings. Disciplīna, kurā suns 100 metrus cenšas pieveikt maksimāli ātri, papildus vēl velkot smagumu. Jāpiebilst, ka nākamais Pasaules kausa posms gaidāms februāra sākumā Krievijā.