Madonā gatavojas Pasaules kausam rollerslēpošanā

Jau piekto gadu Madona izcīnījusi iespēju organizēt Pasaules kausa posmu rollerslēpošanā, kam paralēli norisināsies arī Pasaules čempionāts junioriem. Par to kā Madonā gatavojas nozīmīgajām sacensībām, kādi darbi veicami un kā pilsētas ielas pārtop par sacensību trasi.

Jau šajā nedēļas nogalē Madona uzņems pasaules labākos rollerslēpotājus, kuri cīnīsies par medaļām Pasaules kausa posmā. Organizatoriem tās nav tikai trīs spraigas dienas, bet gan nopietna gatavošanās teju gada garumā. Mums ir iespēja ielūkoties šajā organizēšanas procesā.

Gunārs Ikaunieks – sacensību direktors: „Organizēšana Madonā vienmēr bijusi laba, arī pagājušajā gadā pēc Pasaules čempionāta to atzina starptautiskā federācija, sportistiem arī te patīk. Mēs esam izcīnījuši labu, stabilu vietu šajā pasaules rollerslēpošanas kartē. Parasti viss sākas septembrī, kad aizsūta pieteikumu, tad prezentēšanas, tad apstiprina un tad sākas plānošanas un visas lietas.”

Sprinta distance un masu starti tiks aizvadīti pilsētas ielās, tāpēc īpaši jādomā par satiksmes organizāciju un viens no darbiem – ielu marķēšana. Tiek vilktas joslas trasē, kā arī atzīmētas bīstamās vietas, piemēram, aku vārti un bedres.

Barjeru, apbalvošanas podestu, dažādu ceļa zīmju un baneru novietošana, sazināšanās ar preses pārstāvjiem, palīdzības dienestiem, pilsētas iedzīvotāju brīdināšana, dāvanu pasūtīšana, kultūras programmas izveide, brīvprātīgā darba organizēšana un tā ir tikai neliela daļa no darāmo lietu saraksta, protams, allaž esot gatavībā arī neparedzētām situācijām.

Kā stāsta Gunārs Ikaunieks, ”Covid-19” izplatības dēļ dalībvalstu un sportistu skaits ir ievērojami mazāks, bet organizēšana, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, daudz sarežģītāka, jo jāievēro gan Latvijā noteiktie drošības pasākumi, gan starptautiskās slēpošanas federācijas dotie norādījumi. Būtiski, ka sportistiem, kuri nāk no valstīm, kas šobrīd iekļautas „dzeltenajā” vai „sarkanajā” sarakstā, paredzētas papildus pārbaudes „Covid-19” kontekstā.