Madonā izvietots konteiners otrreiz lietojamu apģērbu nodošanai

Redzot, ka iedzīvotāji kļūst aktīvāki atkritumu šķirošanā, Madonā darbu uzsācis šķiroto atkritumu savākšanas laukums, tā nodrošinot iedzīvotājiem vēl plašākas iespējas šķirot un nodot dažādus atkritumus, tostarp atrisinot aktuālo jautājumu par apģērbu un apavu nodošanas iespēju otrreizējai lietošanai. 

Kur un kam nodot lietotu, taču kvalitatīvu apģērbu, kas pašam kļuvis nevajadzīgs, taču izmest vienkārši atkritumu konteinerā roka neceļas? Šādu jautājumu ik pa laikam gan sociālajos medijos, gan satiekoties klātienē uzdod ne viens vien madonietis, tādēļ jaunumu, ka Madonā darbu uzsācis šķiroto atkritumu savākšanas laukums ar iespēju nodot arī apģērbu, madonieši uztver visnotaļ pozitīvi.

Nododot apģērbu, šoreiz stingri jāievēro arī vairāki nosacījumi, kā, piemēram, konteinerā nedrīkst ievietot lupatas, audumu atgriezumus, apakšveļu un zeķes, matračus, bižutēriju un rotaļlietas. Savukārt apavi nedrīkst būt bez zoles, ar saplēstu rāvējslēdzēju vai citiem izteiktiem bojājumiem. 

Līdztekus tam šķirošanas laukumā pieņem plastmasu, kartonu, metāla iepakojumu, nolietotās elektropreces un citus atkritumus. Tostarp - šobrīd tik aktuālās automašīnu riepas. 

Nelielos apjomos bez maksas šeit pieņem arī motoreļļas, pārnesumu eļļas un smēreļļas. Atsevišķs konteiners arī marķēto atkritumu maisu izmešanai, tāpat atrisināts ir arī jautājums par demontēto logu utilizēšanu, taču stingri ievērojot prasības.

Kā uzsver SIA “Madonas namsaimnieks” valdes loceklis Oskars Janovičs, atkritumu šķirošana ir vienkāršs process, tas neprasa nedz daudz laika, nedz arī kādus speciālus resursus. Galvenais - no sadzīves atkritumiem atdalīt tos atkritumu veidus, kurus iespējams nodot otrreizējai pārstrādei.

Jāpiebilst, ka laukums strādās sešas dienas nedēļā. 


Foto: Freepik