Madonā sākušās ziemas orientēšanās sacensības. Ritvaram Ļepeškinam zelts

Jau vēstīts, ka lielākās ziemas orientēšanās sacensības pasaulē šogad uzticētas organizēt Latvijai. Šonedēļ tās sākušās, Madonā uzņemot sportistus no 16 dalībvalstīm. 

Par vietu uz pjedestāla cīnās vairāk nekā 200 dalībnieki no 16 valstīm. Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Dagnis Dubrovskis stāsta: “Mēs labi zinām situāciju, kas notiek politiski, tāpēc, protams, sacensību dalībnieku loks ir ietekmēts, bet ģeogrāfiski ir pārstāvēts gan ASV, gan Āzija – Japāna, Kazahstāna, pārsvarā gan Eiropas valstis. Ņemot vērā, ka ziemas orientēšanās ir iespēja tur, kur ir mežs un sniegs, tad tas ir pietiekami labi pārstāvēts.” 

Ļoti veiksmīgi sacensības sākušās mūsu sportistiem. Pirmajā dienā divu, septiņu kilometru sprinta distancē madonietis Ritvars Ļepeškins Latvijai sagādāja zeltu, finišējot pēc 11 minūtēm un 19 sekundēm. Viņš saka: “Tas, ka tās ir mājas trase, citiem varētu šķist, ka ir pluss, bet ir tieši otrādi, jo tas visu laiku jauc galvu un vispār nepalīdz. Konkurenti ir spēcīgi, taču šogad esmu vecākais savā grupā. Man ir vieglāk nekā citus gadus. Liels pluss ir, ka daudz atbalstītāju gan startā, gan finišā.”

Tikai dažas sekundes pietrūka, lai Latvijai sprintā būtu otra medaļa – bronza, par ko sīvi cīnījās Lūkass Siliņš. “Gāja labi, tomēr bija dažas kļūdas, kas neļāva iekļūt trijniekā. Distances vidū biju otrajā, trešajā vietā. Tad pieļāvu beigās kļūdu. Apmēram 15 sekundes, kas arī neļāva pacīnīties par top trijnieku. Nākamajās dienās jācīnās par medaļām, stafetē vajadzētu cīnīties par uzvaru, jo diezgan stipra komanda. Visi trīs bijām desmitniekā. Jācīnās!”

Trešdien sacensības turpinājās ar vidējo distanci, piektdien – garā distance masu startā, savukārt sestdien un svētdien čempionātu sacensības stafetēs, pēc kurām būs iespēja doties arī atklāto sacensību dalībniekiem.