Maestro Raimonda Paula dzimšanas dienas koncerts kopā ar populāriem mūziķiem kanālā ReTV

Ar krāšņu koncertprogrammu Dzintaru koncertzālē tiks atzīmēta Maestro Raimonda Paula 85. jubileja. Koncertā uz skatuves kāps mūziķi, ar kuriem Raimondam Paulam izveidojušās īpašas muzikālas draudzības vairāku gadu garumā. Līdzās Maestro pie klavierēm uzstāsies dziedātājas Dināra Rudāne un Ance Krauze, nepārspējamais Intars Busulis, daudzpusīgais Daumants Kalniņš, pasaulslavenais tenors Aleksandrs Antoņenko, vokālā grupa ‘‘Framest’’ un Latvijas Radio bigbends. Ar katru no viņiem Maestro iestudējis dažādas koncertprogrammas un ieskaņojis albumus. Koncerts ļaus ielūkoties skaistākajos mirkļos no viņu kopprojektiem.

Raimonds Pauls ir viena no nozīmīgākajām latviešu kultūras ikonām, kura melodijas aizskanējušas un ieguvušas popularitāti tālu aiz Latvijas robežām. Savā bagātajā un ilgajā skatuves dzīvē Pauls koncertējis ar leģendārām personībām un estrādes zvaigznēm, kuru balsīm viņš sakomponējis hrestomātiskas latviešu mūzikas lappuses. Sadarbība ar atšķirīgu paaudžu dziedātājiem vienmēr bijusi viena no Raimonda Paula svarīgākajām radošajām izpausmēm. Viņš plašākai publikai iznesis gaismā ne vienu vien daudzsološu skatuves talantu.

Šajā jubilejas reizē skanēs kompozīcijas no dažādiem Raimonda Paula daiļrades periodiem un koncertprogrammām izcilu latviešu dziedātāju izpildījumā. Dināra Rudāne un Ance Krauze ir spilgtas skatuves personības ar spēcīgām balsīm, kuru talantu Maestro vienmēr augstu vērtējis. Nav noslēpums, ka Intaru Busuli kā 27 gadus vecu jaunekli izrādē ‘‘Kabarē’’ ievērojis tieši Pauls, izsakot piedāvājumu startēt konkursā ‘‘Jaunais Vilnis’’, kas bija sākums Intara Busuļa popularitātei. Ar pasaulē slaveno opertenoru Aleksandru Antoņenko Maestro īstenoja īpašu koncertprogrammu pagājušajā vasarā, bet ar Daumantu Kalniņu un vokālo grupu ‘‘Framest’’ piedzīvoti daudzi neaizmirstami koncerti un pirmatskaņoti jauni skaņdarbi. Dziedātājus pavadīs vienmēr uzticamais Raimonda Paula skatuves partneris – Latvijas Radio bigbends, kura patronesis ir pats Maestro.

Dzirdēsim populārās Maestro dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem, kurās savijas romantiska pasaules izjūta, dzimtenes mīlestība un gaiša nostalģija, tāpat arī dziesmas, kas tapušas ar Guntara Rača vārdiem – brīnišķīgas lirikas pērles. Uzlādējoša enerģija ieskanēsies latviešu tautas dziesmu aranžējumos, bet džeza noskaņas un neatkārtojamā Paula klavierspēle atklāsies fragmentos no ekspresīvās svītas ‘‘Melnās krāsas’’ un cikla ‘‘Iespaidi’’. Jubilejas koncertu krāšņos emocionāli ietilpīgās balādes ar Imanta Ziedoņa un Jevgeņija Jevtušenko dzeju, kā arī lappuses no Raimonda Paula teātra mūzikas. Raimonda Paula kompozīcijas Latvijas Radio bigbendam aranžējis Kārlis Vanags, kurš allaž spējis ietērpt Maestro īpašo rokrakstu kopā ar džeza mūzikas skanējumu. 

Koncerta tiešraide no Dzintaru koncertzāles būs skatāma maestro dzimšanas dienā, 12.janvārī pulksten 21.25 kanālā ReTV.