Maija pēdējā dienā gaisa temperatūra Vidzemē vēl sasniegs +28 grādus

Piektdien Latvijā gaiss iesils līdz +23..+28 grādiem, karstākā diena gaidāma Vidzemē, par kādu grādu zemāka temperatūra saglabāsies vietām piekrastē.

Sinoptiķi prognozē, ka mākoņi daļēji klās debesis, daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, vietām ducinās pērkons. Negaisa laikā dažviet iespējams stiprs lietus, krusa un lielas vēja brāzmas.

Galvenokārt pūtīs lēns līdz mērens vējš no austrumu puses, arī lietus mākoņi virzīsies no austrumiem uz rietumiem.

Galvaspilsētā iespējams īslaicīgs lietus un pērkona negaiss, lēns līdz mērens austrumu vējš pāries ziemeļu vējā. Maksimālā gaisa temperatūra no +22 grādiem Rīgas līča piekrastē līdz +27 grādiem pilsētas austrumu daļā.

Latvijā joprojām spēkā sinoptiķu izplatītais dzeltenās pakāpes brīdinājums par stipru karstumu un augstu ugunsbīstamību mežos.

Ūdens temperatūra upēs un ezeros +16..+24 grādi, jūrā saglabājas vēsāks ūdens, daudzviet Rīgas līča dienvidu un rietumu piekrastē ūdens temperatūra ir tikai +5..+10 grādi.

Eiropas centrālajā daļā atrodas plašs zema spiediena apgabals, kas ietekmē laikapstākļus arī Latvijā. Atmosfēras spiediens 1010-1013 hektopaskāli jūras līmenī.


Foto: Freepik; ilustratīvs