Maina profesiju, lai kļūtu par matemātikas skolotāju

Darbs ar skolēniem Irinai Romaļskai ir sirdslieta un aicinājums. Viņa ir viena no dalībniecēm jauno skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks”, šobrīd vada matemātiku divām paralēlajām 4. klasēm. Eksaktos priekšmetus skolēniem viņas ģimene māca jau trešajā paaudzē.

Daugavpils 13. vidusskolas matemātikas skolotāja Irina Romaļska stāsta: “Es no pedagogu ģimenes nāku. Līdz ar to nodomāju, kāpēc ne? Kāpēc nepamēģināt sevi skolā? Tas bija mans tāds izaicinājums šogad, jo es mainīju savu dzīvi.”

“Ļoti veiksmīgi strādā ar tehnoloģijām, patīk skolēniem, ir izpratne par jauno standartu. Varbūt tamdēļ, ka Irina pati stāstīja, ka nāk no pedagogu ģimenes,” bilst Daugavpils 13. vidusskolas direktore Andžela Skutele.

Paralēli Irina projekta gaitā mācās pedagoģiju arī pati, tā visu dienu pavadot pie datora gan universitātes kursos, gan skolā.

Līdz šim astoņus gadus jaunā skolotāja strādāja dzelzceļa nozarē, ir inženieris, pasniedz kursus arī Transporta un sakaru institūta Latgales filiālē. Skolā ļoti novērtē to, ka dažādu nozaru speciālisti tagad var dalīties savā pieredzē arī ar skolēniem.

Irina Romaļska: “Es no savas pieredzes skatos. Nevar tā tīri pasniegt matemātiku - ir likumi un viss. Jāprot kaut kā mēģināt izskaidrot to, kā dzīvē izmantot. Saistīt ar dzīvi, saistīt, kur ikdienā var to pielietot. ”

Skolas direktore Andžela Skutele atzīst: “Nevienam nav noslēpums, ka skolotāji pamazām noveco, aiziet pensijā. Mums pirms pāris gadiem bija aktuāls jautājums par to, ka mums vajag papildinājumu gan tādēļ, ka mums skolēnu skaits pieaug, gan tādēļ, ka ienāk jauni standarti.”

Nupat projektā “Mācītspēks” vienlaikus iegūt pedagoga kvalifikāciju un uzsākt darbu skolā pieteicās 1149 dažādu nozaru speciālisti, visvairāk Rīgā, Kurzemē un Vidzemē. Irina gan cer ar savu stāstu iedvesmot tieši Latgales iedzīvotājus. Savukārt projektā šobrīd vairāk vēlētos tieši praktiskās nodarbības.

Daugavpils 13. vidusskolā padziļināti apgūst mūziku un cer, ka “Mācītspēks” komanda palīdzīgu roku varēs sniegt arī deju skolotāja meklējumos.


Foto: unsplash.com