Mājas kafejnīcā Rembatē iepazīstina ar ukraiņu virtuvi

Nedēļas nogalē Ogres novadā norisinājās māju kafejnīcu dienas. Durvis apmeklētājiem vēra arī kafejnīca Rembatē, kur interesentiem bija iespēja iepazīt ukraiņu virtuvi. To gatavoja ukraiņu sievietes, kuras, bēgot no kara, bijušajā Rembates panisonātā dzīvo jau pusgadu. Pateicoties vietējo uzņēmēju un pašvaldības atbalstam, sarūpētas tika izejvielas, bet ietirgotie līdzekļi novirzīti ukraiņu ģimenēm. 

Mājas kafejnīca Rembatē atklāta ar ukrainas meiteņu izpildīto savas valsts himnu. Sagaidot viesus, sievietes sarupējušas, kā pašas saka, cienastu ukraiņu gaumē. 

Savukārt pansionāta virtuvē gatavošanās kafejnīcai notika trīs dienu garumā. “Šodien jau strādājam no sešiem rītā. Sagatavojām ķiploku maizītes, mūsu tradicionālo boršču, kartupeļus ar gaļu,” stāsta ukrainiete Lilija.

Kā novēroja ReTV, pirmie kafejnīcas apmeklētāji ieradās jau drīz pēc atklāšanas un dienas laikā interese bija liela. Pieprasītākie ēdieni - borščs un pankūkas. “Šis bija ļoti labs borščs, nav tā, ka daudz garšvielu vai vēl kaut kas pārsātināts. Brīnišķīgs,” pauž kafejnīcas apmeklētāja Lilita.

Ukrainiete Marina: “Šis ir vēl viens veids, kā atgādināt, kas mēs esam. Mēs gribam citiem parādīt, kāda ir mūsu kultūra un ko tā piedāvā. Es domāju, ka tas ir svarīgi.”

“Būtu baigi forši, ka šis tiktu organizēts tāpēc, ka ukraiņi būtu gribējuši atbraukt un parādīt. Tas iemesls, kāpēc tas notiek, ir skumji. Slava Ukrainai! Uzvaru tai. Es ceru, ka nākamgad viņi vienkārši atbrauks parādīt savu virtuvi tamdēļ, ka viņiem būs paticis šis pasākums,” saka kafejnīcas apmeklētāja Jana.

Kā ReTV stāsta Rembates pagasta pārvaldes vadītāja, produktus ukraiņu ģimenēm kafejnīcas vajadzībām sarūpēja vietējie uzņemēji, atbalstu sniedza arī Ogres pašvaldība. Visi sestdien ietirgotie līdzekļi novirzīti ģimenēm. Šobrīd panisonātā uzturas 12 ģimenes - sievietes ar bērniem un seniori. Lielākajai daļai nav, kur atgriezties, atbraukuši no sabombardētās Zaporižjas pilsētas. Māju kafejnīcu dienā ietirgoti tikai vairāk nekā 400 eiro. “Paldies, ka mūs uzņemat un mēs te jūtamies kā mājās. No visas sirds paldies!” saka ukrainiete Tatjana.


#SIF_NVZ2022