Mājdzīvnieku kapsēta līdzās cilvēku kapsētai

Bauskas novada Likvertenu ciemā līdzās senai kapsētai zemes īpašnieks ar Eiropas fondu atbalstu iecerējis izveidot mājdzīvnieku kapsētu. Pret šādu ieceri iebilst ciema iedzīvotāji, galvenokārt tāpēc, ka izskanējušas ziņas arī par krematorija būvniecību. Daudziem nepieņemama šķiet arī doma, ka līdzās cilvēkiem atdusēsies arī četrkājainie mīluļi.

Netālu no nekustamā īpašuma ''Marijas krogs'' Vecsaules pagastā atrodas divus gadsimtus sena kapsēta, kurā apbedījumi tiekot veikti arī mūsdienās. Tagad līdzās kapsētai ''Marijas kroga '' jaunie īpašnieki iecerējuši izveidot mājdzīvnieku kapsētu ar apmēram tūkstoš apbedījumu vietām.

Aivis Rimševics, zemes īpašnieks: “Latvijā ir maz vietas, kur ir tās dzīvnieku kapsētas, un tieši Zemgalē pašlaik vispār nav dzīvnieku kapsētas.” Pret šādu ieceri gan iebilst Likvertenu ciema un Pētermuižas iedzīvotāji, kuri savākuši 73 parakstus, un nosūtījuši vēstuli ar iebildumiem novada domei.

Vairums uzrunāto gan teic, ka iebilst nevis pret dzīvnieku kapsētu, bet gan pret iespējamo krematoriju tai līdzās.

Potenciālā kapsētas vieta spēkā esošajā teritoriālajā plānojumā iezīmēta kā publiskā apbūve, kas nepieļauj kapsētas izveidi, bet to esot plānots mainīt. Par ko no pašvaldības saņemts arī apliecinājums, iesniedzot projektu LAD. Tas gan neesot tāpēc, ka zemes īpašnieki strādā novada domes pakļautībā.

Arnolds Jātnieks, Bauskas novada domes priekšsēdētājs(LZP) norāda: “Vecais teritoriālais plānojums jau ir sens, un praktiski mums divās kārtās jau ir apstiprināts, un tagad trešā kārta būs uz septembra domes sēdi, kur praktiski tas arī tiks pieņemts. Es domāju, ka šobrīd ir svarīgi, lai šī kapsēta te būtu, jo, ja netaisītu privātuzņēmējs, tad mēs droši vien taisītu kā pašvaldība.”

Jāpiebilst, ka dzīvnieku kapsētu plānots izbūvēt ar ES fondu atbalstu, bet to varot paspēt vien tad, ja jaunais teritoriālais plānojums šomēnes tiešām tiks apstiprināts.