Mājokļu īpašniekus aicina būt gataviem ūdensvadu aizsalšanai

Ne tikai prieks, bet arī problēmas – aukstums un lieli mīnusi. Privātmāju īpašniekiem nākas dzīvot bez ūdens vairākas dienas vai pat nedēļas, jo ir aizsaluši ūdensvadi.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns stāsta, ka, ja visi dzīvokļi nav apdzīvoti, cilvēks nenodrošina dzīvoklī siltumu, pastāv risks aizsalt ūdensvadiem.

Dagnis Muižnieks, SIA “Valmieras ūdens” pārstāvis, stāsta, ka daudzīvokļu māju apsaimniekotājiem īsti nav bijusi tāda pieredze, ka aizsalst ūdensvadi, jo tur esot patstāvīga plūsma – ja ūdens ir kustībā, tas nesasalst.

Valmieras pusē šādi atgadījumi notiek visai reti - gada laikā aptuveni 30 mājokļos. “Valmieras ūdens” jau šobrīd atgādina par riskiem. Esot saņemtas pirmās sūdzības, ka trubās pazeminās spiedies, kā arī tas paliek duļķains.

ReTV Ziņām “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis atzīst, ka līdzīgi tas notiek arī daudzdzīvokļu mājās Rīgā. Krists Leiškalns uzsver, ka jāatceras, ka nevajadzētu turēt vaļā koplietošanas telpu durvis, neizsaldēt palīgtelpas.

Kāds Valmieras privātmājas iedzīvotājs stāsta, ka tā esot nelaime, ja aizsalis ūdensvads.” Man gadījās tā, kad man bija metāla trubas. Tad es vienkārši ar lodlampu uzkarsēju un aizgāja, bet tagad jau visur ir plastmasa.” Viņš stāsta, ka plastmasas trubas var karsēt tikai ar slapju lupatu.

Sasaluma atkausēšana ūdensvados ir ilgs un sarežģīts process. Jomas speciālisti aicina jau laikus ūdens padeves vietas apsekot. Dagnis Muižnieks pauž: “Ja pamati nav siltināti, uzmest kādas dažas lāpstas ar sniegu, jo sniegs ir ļoti labs siltuma izolators. Vajadzētu pārbaudīt pagrabu – vēdināšanas lūkas, vai nav palikušas vaļā.”

“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns aicina daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus būt tālredzīgiem – no mājokļa uz ilgāku laiku dodoties prom, kādam uzticēt atslēgas.

Novērojot kādu no aizsalšanas pazīmēm, svarīgi ir problēmu laikus atrisināt. Ja sasalums ir vairāku metru dziļumā, un pašam ar to nav iespējams tikt galā, tas izmaksās dārgi. Ūdensapgādes uzņēmumu un namu pārvaldnieki vēl norāda – sasalušās caurules jāsāk sildīt pēc iespējas ātrāk, un to noteikti nevajag darīt ar atklātu uguni.