Mājražotāji priecīgi par iespēju tirgoties klātienē Ziemassvētku tirdziņā

Amatniekiem un mājražotājiem Ziemassvētki ir īsts pļaujas laiks, tādēļ viņi pauž prieku par iespēju tirgot savu produkciju Ziemassvētku tirdziņos “zaļajā režīmā”. Nupat vairāku dienu garumā tirdziņš radīja svētku sajūtu arī Līvānos.

Ziemassvētku tirdziņš Līvānu Jaunā tirgus teritorijā norisinājās trīs vakarus pēc kārtas, radot iespēju iedzīvotājiem iegādāties amatnieku darinājumus un pārtikas produktus dāvanām un svētku galdam. Tirdziņš notika “zaļajā režīmā” – ieeja tajā bija tikai ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Ņemot vērā, ka sākotnēji valdībai bija iecere aizliegt šādas aktivitātes, mājražotāji un amatnieki pauž prieku par to, ka Ziemassvētku tirdziņu norise tomēr tika atļauta. “Nu forši. Ļoti jauka Ziemassvētku sajūta. Svētku sajūta. Man pamatā ir viss, kas saistīts ar čili pipariem. Tātad - čili džems, adžika, vēl ir tāds tomātu čili čatnijs. Vārdu sakot, man aug ļoti daudz čili, tas ir ass, daudziem garšo,” pauž Emīlija Freiberga, mājražotāja no Līvānu novada Rožupes pagasta.

Katru dienu tirdzniecības vietā savu produkciju piedāvāja aptuveni desmit tirgotāji. Viņu vidū arī Ivonna Brūvere – jauniete, kura ieguva 1.vietu Līvānu Uzņēmējdarbības atbalsta centra rīkotajā konkursā “Mana biznesa ideja”. Viņa veido interesantus auskarus. “Auskari ir no kartona un akrila krāsas, ar roku gleznoti. Mana jaunā ideja, hobijs plus darbs. Sākumā es gribēju sev auskarus, uztaisīju. Pēc tam mamma ieteica, ka var taisīt vairākus un pārdot. Tā es izdomāju to kā biznesa ideju. Ja ir divas krāsas, tad, protams, viegli, stunda pārīti, bet ja vairākas krāsas un sarežģītāk, tad kādas trīs, četras stundas un tamlīdzīgi,” stāsta Ivonna Brūvere, Rudzātu vidusskolas 12.klases skolniece.

Tirdziņā varēja iegādāties arī adījumus, sveces, gaļas izstrādājumus, medu un dažādus citus produktus un darinājumus. Apmeklētāji gan vēlētos plašāku tirgu.

Ziemassvētku noskaņu tirdziņu Līvānos organizēja Līvānu novada pašvaldība, tādā veidā veicinot svētku sajūtu pilsētā un arī atbalstot vietējos mājražotājus un amatniekus.