Mājsēdē pārkāpumus konstatē joprojām

Valsts policijas spēki nedēļas nogalēs tiek piesaistīti mājsēdes uzraudzīšanai, taču tai jānodrošina kārtība arī citās jomās. Viena no ekipāžām Kuldīgas iecirknī tiek izsaukta uz kādu ģimenes skandālu – tas bija dzirdams pat pa visu ielu. Lai gan nebija mājsēdes vai pulcēšanās pārkāpumu, nesaskaņas izvērtušās ar asiņainu izrēķināšanos. Policijas ekipāžai dažādu formalitāšu kārtošana ar cietušo arī slimnīcā izvēršas ilgstoši.

Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa statistika rāda, ka mājsēdes pārkāpumu skaitam ir tendence samazināties, tomēr joprojām pārkāpumi ir.

Noteikumu neievērošanas skaits ir mazāks, tomēr tas nav prognozējams – atzīst Kuldīgas novada pašvaldības policijā. Arī cilvēku aizbildinājumi, kuriem nav aizpildīts pašapliecinājums, ir dažādi. Ir cilvēki, kas apgalvo, ka nav informēti par noteikumiem, kā arī tādi, kas nav ievērojuši, ka pulkstenis jau sasniedzis komandantstundu.

Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns par iemesliem stāsta: “Tie iemesli ir dažādi. Tiešām tīri cilvēcīgi saprotami - mamma mājās, cilvēks ātri skrējis pie savas mammas, aprūpēt, ir saprotami. Ir pretēji, ir kas vienkārši neievēro, viņam neattiecas šie noteikumi, dabūjam sodīt.”

Latvijas kopējā statistika rāda, ka mājsēdes neievērotāju skaits samazinās. Ja pirmajā reizē janvāra sākumā kopumā tika uzsāktas 3500 lietvedības, tad aizvadītajā nedēļā uzsāktas 1009 administratīvo pārkāpumu lietvedības. Paralēli konstatēti arī citi pārkāpumi, piemēram, braukšana reibumā.

Pārvietošanās aizliegums nedēļas nogalēs noteikts līdz 7. februārim.