Mājsēdes izaicinājums - Mājdancis

Cēsīm, laikā, kad bija skaidrs, ka Jauno gadu nāksies sagaidīt mājsēdē, radās doma - kopīgs apsveikums cēsniekiem varētu būt dziesma.

Dziesmas mūzikas un vārdu autore Elīna Krastiņa stāsta: “Mums ir tāda radošā dīkstāve tagad, jo pulcēties un tikties nedrīkstam. Tāds brīdis, kad mūziķi ir izslāpuši pēc kāda svaiga ūdens malka. Atnākot šim piedāvājumam, momentā bija iedvesma un radīju šo dziesmu Cēsīm.”

Dziesmu „Saucam kopā Cēsis” iedziedājuši Cēsu un apkaimes mūziķi, arī viņiem šajā dīkstāves laikā tas bija uzmundrinošs darbs.

Mūziķis Rihards Saule atzīst, ka pašlaik esot krīze, mūziķi vēlas izpausties – dziesma bijusi iespēja padziedāt. “Bija prieks satikties tajos divos metros - mūziķi ir ļoti nocietušies, mēs gribam dziedāt un realizēt sevi.”

Redzot, ka sociālajos medijos dziesmai ir atsaucība, tās radošajam kolektīvam un arī Cēsu kultūras centra darbiniekiem radās iecere, kāpēc lai nebūtu jauns izaicinājums – Mājdancis kā atraktīva alternatīva mājsēdei.

Cēsu kultūras centra vadītāja Zane Neimane stāsta, ka pēc dziesmas publicēšanas radās turpinājums – Mājdanča izaicinājums. “Tātad - slēdzam dziesmu iekšā un sev tīkamos ritmos, sev tīkamās kustībās dancojam.”

Piedalīties Mājdancī - dziesmas „Saucam kopā Cēsis” pavadījumā nodejot savu versiju un to nofilmēt mobilajā telefonā. Pirmās versijas Mājdancim jau ir saņemtas. Cēsu kultūras centra vadītāja atzīst, ka cēsnieku atsaucība ir brīnišķīga – video ir dažādi (sākot pat no bērnudārzu grupiņām).

Deju katrs var brīvi interpretēt, bet tagad tai ir tapusi arī horeogrāfija. To izveidojusi topošā horeogrāfe Paula Āboliņa. Viņa ļāvusi sev prieku – lika kopā tādus soļus, lai tie nebūtu sarežģīti un garlaicīgi.

Mājdancis nav tikai iespēja izkustēties, bet arī iespēja rast kopības sajūtu. Zane Neimane stāsta, ka ir svarīgi atrast veidu, kā šajā laikā vienam ar otru sarunāties – atrast vienojošu elementu.

Dziesmas „Saucam kopā Cēsis” iedejoto video versiju Cēsu kultūras centrā gaidīs līdz 7.februārim, lai pēc tam taptu kopīgs dziesmas videoklips.