Maksimālā aizņēmuma summa bērnu rotaļu laukumam

Staļģenes vidusskolas paspārnē atrodas viena no novada lielākajām Jelgavas novada pirmskolas izglītības iestādēm ar gandrīz 100 bērniem, kuru rīcībā pašreiz ir tikai deviņdesmitajos gados veidots rotaļu laukums.

Aivars Naglis, Staļģenes vidusskolas direktors, pauž: “Pavasarī jau bija aizgājis tik tālu, ka šeit praktiski jau bija bīstami rotaļāties. Tad audzinātājas paprasīja, un mēs uzlikām divas smilšu kastes, viņi tur zālītē rotaļājās.”

Tagad pašvaldība Staļģenes vidusskolas teritorijas labiekārtošanu noteikusi kā prioritāro investīciju projektu, kā arī pretendē uz maksimālo aizņēmuma summu no Valsts kases - 400 000 eiro.

Jelgavas novada būvinženieris Juris Brūveris: “400 000 - maksimālā summa, ko šādiem darbiem var dabūt no Valsts kases, taču tas, iespējams, nav ne tuvu tām summām, kādas tiks izmantotas.”

Par šiem līdzekļiem paredzēts pārbūvēt piebraucamo ceļu atkritumu izvedējiem, uzsliet žogu, kā arī iekārtot mūsdienīgu un videi draudzīgu rotaļu laukumu ar piecām zonām. Tajās paredzēta gan baskāju taka, gan kukaiņu māja, gan vieta teātrim, āra kafejnīca un daudzas citas iespējas izzinošajām rotaļām. Jāpiebilst, ka Staļģenes vidusskolas direktors ir domes deputāts, bet tas noteikti neesot bijis iemesls, kāpēc prioritāte noteikta šim projektam.

Juris Brūveris: “Lai kvalificētos, mums bija jābūt gataviem būvprojektiem. Un šādi būvprojekti mums bija divi: Eleja un Staļģene. Bet, tā kā Staļģenes vidusskola ir lielāka, un tajā mācās arī cilvēki no kaimiņu pašvaldības, tas ir, no Ozolniekiem pārsvarā. ”

Ozolnieku novads jau jūlijā kļūs par daļu no Jelgavas novada, un aizņēmums būs jāatmaksā visiem kopā. Likums paredz, ka šādi projekti jau šobrīd ir jāsaskaņo ar visām jaunā novada pašvaldībām. Pašlaik šāds saskaņojums vēl neesot, bet kaimiņu novada vadība uzskata, ka tā vairāk esot formalitāte.

Vai izmaksas šādam projektam nav pārāk lielas, un, vai pašvaldības saistības pieļauj aizņēmu, vērtēs Finanšu ministrija, kura gan skaidroja, ka pirms iesnieguma saņemšanas ko komentēt būšot nekorekti.