Mākslas plenēra laikā Talsos izplatās jauns “vīruss”

Plenēri parasti ir laiks, kad radošie cilvēki sanāk kopā un bez ikdienas “traucēkļiem” ļaujas savai mākslas kaislībai. Talsi šogad saprata, ka tomēr vajag kaut ko mazliet vairāk – galu galā taču viss šis gads mums ir mazliet dīvains. Tāpēc gleznotāji pievērsās tēlniecībai un veidoja gudrās galvas, un plenēra laikā izplatīja jaunu vīrusu.

Jau vairākas dienas pirms plenēra sākuma mākslinieks Andris Vītols savā darbnīcā kopā ar dēlu veic sagatavošanās darbus – top galvas, kurām vēl jāuzpūšas un jāsacietē, lai pēc dažām dienām tās varētu apstrādāt plenēra dalībnieki.

Nedēļas nogalē, mums ierodoties Talsu mākslas skolā, putoplasta sagataves jau vairs nevar pazīt. Šķiet, ka mākslinieki laiku pavada kolosāli un visapkārt dzirkstī radošs prieks. Andas Laukevicas rokām top ļoti laimīgi āksti.

Gudro galvu akcija ir daļa no mākslas plenēra “Pakalnu palete”. Tās atklāšanā galvas mērīja, pētīja un vērtēja žūrija un kādā brīdī viens pēc otra cilvēki sāka palikt zaļi, jo pavisam nejauši pieskāriens pēc pieskāriena un telpā izplatījās vīruss “FC zaļais”. Mākslinieki atzina, ka vīruss viņus neuztrauc nemaz, jo katrā nelaimē esot laime!

“Pakalnu palete” sākās jau 20.jūlijā, un šoreiz tas ir attālinātais plenērs – vairāk nekā 20 mākslinieki no dažādām Latvijas vietām Talsus katrs pats individuāli sev ērtā laikā iemūžinās līdz pat oktobrim. Pirmie darbi jau izstādīti Talsos kinoteātrī.

Mākslas dienas Talsos šogad notika nevis pavasarī, kā ierasts, bet gaidāms 3.oktobrī. Tad arī noslēgsies attālinātais plenērs, tiks izstādīti pilnīgi visi tapušie darbi un pirmizrādi piedzīvos video projekts “FC zaļais”.