Mālpils muižā filmē populāra seriāla turpinājumu

Daudzu skatītāju iemīļotajam latviešu seriālam “Bezvēsts pazudušās” top otrā sezona. Tā uzņemšana notiek skaistā vietā Vidzemē - Mālpils muižā.

Ja šajās dienās Mālpils muižu apmeklē tūristi vai kāzinieki, tad pārsteigti noskatās uz bruņotiem specvienības policistiem un aizdomīgiem mūkiem melnos tērpos.  “Mūsu uzdevums ir dedzināt pili, lai cik dīvaini tas nebūtu. Mēs ar lāpām rokās te devāmies pāri laukam, tuvojoties ezeram, lai pēc tam dotos uz pili,” stāsta Ainārs Ašaks, iejūtas mūka lomā.

Mūkus un citus savādos tēlus pavada operatori un skaņu un gaismu speciālisti, jo te filmē psiholoģiskās spriedzes seriāla “Bezvēsts pazudušās” otro sezonu. Režisors un arī scenārija autors ir Vlads Kovaļovs, bet producente ir viņa sieva – rakstniece Lelde Kovaļova, pēc kuras debijas romāna tika uzņemta seriāla pirmā daļa. “Mums par to pat ir bijis joks: ļoti daudzi, kas ir izlasījuši [Vlada scenāriju], nav gribējuši man teikt, bet ir devuši mājienu, ka otrā sezona ir uzrakstīta labāk nekā pirmā. Es saku - es taču par to nevaru apvainoties! Nu, kā es varu apvainoties par to, ka mans vīrs ir uzrakstījis labāk!” saka Lelde Kovaļova, seriāla “Bezvēsts pazudušās” producente, rakstniece.

Seriāla pirmo daļu aktieris Imants Strads esot noskatījies vienā naktī. Otrās tapšanā viņš piedalās pats, taču par sižeta līnijām vai varoņu attiecībām nedz aktieri, ne citi filmēšanā iesaistītie neko daudz stāstīt nedrīkst. “Mani sauc Rihards. Es esmu šīs vietas – Mēronas – ciematu veidojošā uzņēmuma galvenais grāmatvedis. Uzņēmuma, kurš bankrotē, un cilvēki paliek bez darba. Kaut kādā ziņā esmu tajā iesaistīts. Vienvārdsakot, pēc tam piedzīvoju pamatīgu… cilvēku naidu,” pauž Imants Strads, Tēlo Rihardu “Bezvēsts pazudušo” jaunajā sezonā.

 “Mēs ar režisoru tikāmies pirms filmēšanas un nospriedām, sapratām, ka es esmu tas gaišais stars šajā diezgan mistiskajā un tumšajā pasaulē. Jā, es esmu viens no labākajiem, ja ne pat labākais tēls šajā seriālā,” saka Ieva Segliņa, labais tēls “Bezvēsts pazudušo” jaunajā sezonā.

Seriāla otrajā sezonā piedalās arī citi pazīstami aktieri, kuri bija redzami jau pirmajā: Rēzija Kalniņa, Juris Žagars, Andris Keišs un citi. Dalībnieki visi kā viens slavē filmas veidotājus par profesionālo darba organizāciju un uzmanību pret iesaistītajiem, kā arī priecājas par iespēju strādāt skaistā vidē. “Kad mēs pirmo reizi iegājām šajā grimēšanas telpā, mums vienkārši bija ļoti liels prieks, jo, kad mēs to visu ieraudzījām, tās puķes, ziedus, gleznas, mēs uzreiz sapratām, ka aktieriem te būs ļoti jauki. Lieta tāda, ka pirmais, ko ierauga aktieri, atbraucot uz [filmēšanas] laukumu, viņi redz mūsu sejas, protams, un to telpu, to vietu, kur mēs viņus sagatavojam,” stāsta Lara Pudovska, projekta galvenā grima māksliniece.

Filmēšana notiek ne vien Mālpilī un Mālpils muižā, bet arī Valmierā, un paredzēts, ka seriāla otrās sezonas spriedze un intrigas pie skatītājiem nonāks nākamā gada pavasarī.