Maltas vidusskolā integrē robotus - ozobotus

Mūsdienās viss ir saistīts ar tehnoloģijām un mēs nevaram to ignorēt, mums tās jāiesaista mācību procesā - tā atzīst Maltas vidusskolas skolotāji, kuri apguvuši prasmes, kā programmēt robotus - ozobotus un to, kā šīs zināšanas pēc iespējas veiksmīgāk nodot citiem. 

2023. gads Eiropas Savienībā pasludināts par prasmju gadu, lai veicinātu iedzīvotāju prasmju pilnveidi, talantu attīstīšanu un dotu jaunu impulsu mūžizglītības veicināšanai. Kā viens no piemēriem ir Maltas vidusskolas iesaiste Erasmus pluss projektā Integra, kura laikā skolotājas un skolēni kopīgi paaugstinājuši kompetneces tehnoloģiju jomā. 

Maltas vidusskolas skolēns Viktors Šemeņevs stāsta, ka dalība šajā starptautiskajā projektā viņam ļāvusi iepazīt jaunus, cilvēkus, vietas, pilnveidot savas angļu valodas zināšanas, kā arī šīs prasmes pilnīgi noteikti viņam noderēšot nākotnē. Viktors sarunā ar ReTV norāda: “Vispirms tā ir laba pieredze, kur es varēšu pastāstīt – es to darīju. Un, protams, es iešu tālāk mācīties. Man obligāti būs vajadzīgas zināšanas par robotiem, tās taču ir mūsdienu tehnoloģijas un bez tām nezinu, ko darīt tagad.”

Arī skolotājām šis bijis jauns izaicinājums, kas sākotnēji varbūt šķitis nesaprotams un sarežģīts, bet, kā atzīst pašas pedagoģes, jaunu prasmju apguve ir jāturpina visa mūža garumā, it sevišķi, lai aizvien meklētu jaunus veidus, kā mācību procesu padarīt bērniem interesantāku.

Kā stāsta Maltas vidusskolas matemātikas skolotāja Ksenija Orlova: “Bērniem tiešām patīk. Tas ir veids, kā viņus aizraut, kā viņus ieinteresēt, pasniegt no cita skatapunkta kaut ko, to pašu, ko viņi katru dienu dara.”

Jaunās zināšanas par robotiem tiek pielietotas gan mācību procesā apgūstot jauno vielu, gan arī interešu izglītības pulciņos. Maltas vidusskolas matemātikas skolotāja par darba procesu teic: “Mēs sastādām kaut kādas darba lapas, kur vienkārši saturu jau var mainīt, par ko tas vai tas būs par Latviju vai būs pieņemsim, ka ozobots brauc uz pareizo izvēli par kaut kādām dabas zinības tēmām. Bērniem ļoti patīk.”

Digitālās prasmes un darbs ar tehnoloģijām ir mūsu nākotne, tā saka Eiropas komisijas pārstāvniecības vadītāja Latvijā, Zane Petre norādot, ka Latvija šo prasmju ziņā diezgan atpaliek no citām Eiropas valstīm, tādēļ uz to noteikti jāliek uzsvars. Bet par pramsmju apguvi jādomā ne tikai attiecībā uz jauniešiem Zane Petre uzsver, ka svarīga ir to apguve un pilnveide visās vecuma grupās, visa mūža garumā.