Martins Dukurs ar emocionālu "Instagram" ierakstu noslēdz sportista karjeru

Pasaules skeletona leģenda Martins Dukurs šodien savā "Instagram" profilā publicējis emocionālu ziņu saviem atbalstītājiem, noslēdzot 22 gadu ilgo profesionālā sportista karjeru.

"Nekad nepadodies! Esmu pieņēmis emociju pilnu, bet tajā pašā laikā loģisku lēmumu. 22 gadu laikā ir radies ciešs pieradums un nosacīta mīlestība, bet reizēm sagurums no nemitīgas dzīšanās pakaļ sevis nospraustajiem mērķiem. Esmu piedzīvojis sāpīgus zaudējumus, kliedzošas uzvaras, neaprakstāmu aizraušanos un vēlmi pierādīt vēl un vēl. Šī sajūta, kas radījusi atkarību, nav kliedējama un zinu jau šobrīd, ka man pietrūks sacensības.

Manas karjeras ilgums un kvalitāte ir bijusi atkarīga no cilvēkiem, kuri darījuši visu, lai man būtu iespēja sevi pieradīt, savukārt, es centos atbildīgi nepievilt (milzīgs paldies maniem atbalstītājiem visu gadu garumā!) Sāpīgi ir tad, kad sāc apzināties, ka neesi vairs spējīgs šo mijiedarbību kvalitatīvi pildīt un, šķiet, ka tieši tas liek domāt par loģisku nobeigumu.

Visu šo gadu garumā mani aizstājusi un aiz manas ambīciju kāres stāvējusi ģimene, bet īpaša loma ir sievietei, kura mani zina, pārzina un jūt. Paldies Tev, Jana!

Vienmēr esmu mācīts nepadoties un to pašu mācījis citiem, bet esmu sapratis, ka reizēm vajag apstāties, lai pieņemtu dzīvē jaunus izaicinājumus," šodien raksta Martins Dukurs.

Savas karjeras laikā Martins Dukurs divas reizes kļuva par olimpisko vicečempionu, sešas reizes par pasaules čempionu, bet 12 reizes par Eiropas čempionu. Dukurs 90 reizes bijis uz goda pjedestāla Pasaules kausa sacensībās, 61 reizi no tām kāpjot uz augstākā pakāpiena. Leģenda!

Latvijas Bobsleja un skeletona federācija izsaka milzīgu pateicību Martinam Dukuram par leģendas rakstīšanu! Latvijas skeletona vēsture ir uzrakstīta zelta burtiem, kuru kādam atkārtot vai pārspēt būs gandrīz neiespējami. Varam veltīt tikai apbrīnu par neizsīkstošu vēlmi būt labākajam, un esam pateicīgi, ka varējām būt kopā. Mēs zinām, cik smagi nāk panākumi - tā ir atšķirtība no ģimenes, saspringts un nogurdinošs režīms, bet gandarījums pēc sasniegtā ir neaprakstāms. Paldies par prieka mirkļiem, Latvijas vārda nešanu pasaulē, pārdzīvojumiem un Latvijas patriotisma vairošanu! Paldies, Martin!


Foto: Edijs Pālens/LETA