Mārupes novadā avarējusi lidmašīna

Trešdien netālu no Rīgas lidostas avarēja neliela "Pilatus" lidmašīna, liecina Civilās aviācijas aģentūras (CAA) publiskotā informācija.

Kā novēroja aģentūra LETA, incidents noticis Mārupes novada Babītes pagastā, pie Mežārēm. Blakus ir ciemats "Liepezers" un Strupu ceļš. Avārijas vieta patlaban ir norobežota.

Šobrīd ir zināms, ka pilots veica ārkārtas nosēšanos uz lauka. Tāpat zināms, ka viena persona ir cietusi, bet pilots nav cietis. Notikuma vietā turpina strādāt glābšanas dienesti.

Lidmašīnas pilots ir Latvijas valstspiederīgais, bet cietušais pasažieris - Lietuvas valstspiederīgais. Pasažieris nogādāts ārstniecības iestādē.

Lidaparāts veica izpletņlēkšanas manevru Limbažos un tehnisku iemeslu dēļ devās uz rezerves lidlauku Rīgā.

CAA norāda, ka pilots ziņoja par tehniskām problēmām un veica avārijas nosēšanos.

Par notikušo izmeklēšanu un ekspertīzi veiks Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs.

Vienlaikus biroja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Vilis Ķipurs aģentūrai LETA sacīja, ka par izmeklēšanu pagaidām vēl nav nekā komentējama.

Savukārt CAA direktors Māris Gorodcovs Latvijas Radio stāstīja, ka lidaparāts izmantots izpletņlēcēju desantēšanai Limbažu apkaimē, taču tad laika apstākļi pasliktinājušies, proti, samazinājusies redzamība līdz tādai pakāpei, ka pilots vairs nav spējis saskatīt skrejceļu un zemi.

Ņemot vērā minēto, Latvijas Gaisa satiksmei (LGS) tika lūgts lidaparātu novirzīt uz Rīgas lidostu, kur ir izgaismots skrejceļš, kā arī dispečeri var palīdzēt sliktas redzamības apstākļos. Taču līdz lidostai lidmašīna netika un veica ārkārtas nolaišanos pāris kilometrus pirms tās, pļavā Imantas mikrorajonā.

"Runa nav par tehniskām problēmām, bet laika apstākļu pasliktināšanos. Redzamība bija tāda, ka tālāk par 200 metriem nebija neko iespējams saskatīt. Iespējams arī īslaicīgs apledojums," sacīja CAA direktors.

Tāpat Gorodcovs norādīja, ka lielākā daļa izpletņlēcēju paspēja izlēkt no lidaparāta.

CAA direktors arī uzsvēra, ka atbildīgie dienesti sāka lidaparāta meklēšanas un glābšanas operāciju brīdī, kad tā pazuda no LGS radaru ekrāniem. "Lidaparāta pazušana no ekrāniem automātiski nenozīmē, ka tas ir nogāzies. Raidītājs, iespējams, izslēgts vai nedarbojas un viņš tūlīt sēdīsies, tāpēc drošības apsvērumu dēļ tika pieņemts lēmums apturēt lidostas darbību," piebilda Gorodcovs.


Foto: Civilās aizsardzības aģentūra